20 липня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу Проект Закону про адміністративний збір (№4380).
Законопроект покликаний врегулювати ситуацію, що складася у сфері сплати адміністративних зборів. Як відомо, деякі з них не переглядалися з 90-х років минулого століття і не відповідають сучасним реаліям.
Представляючи законопроект, Лариса Білозір, народна депутатка України, голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур, повідомила, що органи місцевого самоврядування прагнуть надавати жителям громад якісні послуги, в сучасних і доступних умовах. Натомість ОМС змушені відчутно скорочувати витрати на матеріально- технічне забезпечення ЦНАП, на оплату праці персоналу та інші видатки. Через це громади втрачають кваліфікований персоналу, що є найбільшим викликом для цієї сфери.
Попри необхідність змін, законопроект майже два роки був на розгляді в іншому парламентському комітеті, і його розгляд не рухався.
«Після того, як проект закону передали до нашого комітету, відбулася низка обговорень. Під час яких і народні депутати, і експерти, і представники громад зійшлися в думці, що законопроект потрібно якнайшвидше приймати за основу, а усі спірні питання вирішувати до другого читання», - сказала Лариса Білозір.
Нагадаємо, 18 липня в Києві відбулося засідання круглого столу «Законодавче врегулювання питань встановлення плати за надання адміністративних послуг та впорядкування механізмів визначення розмірів адміністративних зборів» за участі представників всіх суб’єктів реформування місцевого самоврядування, на якому лунала єдина спільна позиція – проект закону № 4380 необхідно приймати якнайшвидше.
У квітні цього року Законопроект пройшов Конгресові слухання, організовані Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Учасники слухань домовились, що врегулювання питання доступності адмінпослуг та адмінзбору в інтересах людей і громад має залишається одним з пріоритетних.
Читати також на цю тему:
Частину плати за видачу відомостей з реєстрів Мін’юсту варто спрямувати у місцеві бюджети?
Теги:
адміністративні послуги Лариса Білозір
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
23 січня 2025
Субвенція на протипожежний захист у школах: особливості розподілу та використання
Субвенція на протипожежний захист у школах:...
У 2025 році на підвищення безпеки в закладах освіти виділено 500 млн грн (Постанова Уряду №1530). Головний...
23 січня 2025
27 січня вебінар: «Основи грантрайтингу: види...
Швейцарсько-український проєкт DECIDE запрошує на вебінар, який допоможе розкрити секрети успішного написання...
23 січня 2025
30 січня - презентація результатів проєкту ЄС...
30 січня 2025 року о 12:00 відбудеться презентація результатів проєкту ЄС «Розбудова ланцюжків доданої вартості у...
23 січня 2025
Статут територіальної громади. Теоретична основа або чому це важливо
Статут територіальної громади. Теоретична...
Історична довідка розвитку міського права у містах Європи Статути територіальних громад мають давню традицію....