Це практичний посібник для громад, які перебувають на етапі розробки власного плану управління відходами. Документ демонструє практичне застосування методології розроблення МПУВ у сільських територіальних громадах з урахуванням їхньої специфіки та ілюструє конкретні кроки, підходи та виклики, з якими може зіткнутися громада.

Щоквартально Мінрозвитку оприлюднює основні актуальні результати реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади

У пораднику - про те, як зробити освітню політику громади більш чутливою до потреб різних груп населення, а також, як аналізувати бюджетні програми через призму рівності.

Метою аналізу є визначення поточного стану культури та соціальної згуртованості населення області, виявлення проблем, викликів і визначення основних напрямів подальшого розвитку сфери культури області.

Ці поради допоможуть оптимізувати робочі процеси, зменшити рутинне навантаження та підвищити ефективність діяльності публічних службовців. Адже штучний інтелект здатний значно полегшити роботу публічних службовців. Як саме? Наприклад, при підготовці та узагальненні звітів, аналітичних записок, автоматизованого аналізу законодавства, оцінки потенційних наслідків управлінських рішень.

У посібнику наведено рекомендації щодо розробки місцевого плану управління відходами, зокрема щодо організації процесу створення плану, збору необхідної інформації, встановлення цільових показників плану, формування рішень та заходів, безпосередньої розробки плану та проведення процедури стратегічної екологічної оцінки (СЕО).

У довідці експерти Центру спільних дій проаналізували чинне законодавство, зібрали успішні приклади втілення змін у сфері культури на рівні громад та надали покрокову інструкцію з організації роботи центрів культурних послуг.

У посібнику проаналізовано основні проблеми інституційного розвитку енергоменеджменту у громадах, запропоновано шляхи вирішення цих проблем та способи забезпечення сталого розвитку громад.

Посібник ґрунтується на практичному досвіді українських громад, і містить, зокрема, наступну інформацію:
- як запустити процеси енергетичного менеджменту,
- як збирати дані про характеристики будівель,
- як визначити базовий рівень енергоспоживання,
- як проводити періодичний моніторинг енергоспоживання,
- як підготувати відповідні техніко-економічні обґрунтування та знайти джерела фінансування відповідних проєктів, та ін.

У пораднику від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Створюємо піклувальну раду закладів освіти громади» покрокові інструкції, зразки документів, чеклісти, методики моніторингу ефективності та рекомендації щодо навчання членів радивідповіді, міжнародна практика тощо.
