21 травня 2024
Децентралізація
Алгоритм створення пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони на базі громадської організації (2,8 МБ)

Алгоритм складається з двох частин:

  • створення громадської організації, метою діяльності якої є забезпечення пожежної безпеки у територіальній громаді;
  • створення пожежно-рятувального підрозділу для забезпечення добровільної пожежної охорони на базі громадської організації.
Рік
13.05.2024
Джерело
Solidarity Fund PL
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Безпека в громаді

Створюємо центр професійного розвитку педагогічних працівників у громаді (1,7 МБ)

Порадник містить нормативні засади та практичні поради зі створення центру професійного розвитку педагогічних працівників у громаді, окреслює важливі аспекти та основні кроки цього процесу.

Порадник призначений для посадових осіб місцевого самоврядування, фахівців органів управління освітою в громаді, директорів, педагогічних працівників центрів і зацікавлених осіб.

Викладений матеріал покликаний допомогти в процесі створення, планування роботи та функціонування центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Рік
02.05.2024
Джерело
DECIDE
Категорія
Методичні рекомендації
Тип
Посібник
Тема
Освіта

Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади станом на 1 квітня 2024 року (4,6 МБ)

Щоквартально Мінінфраструткури оприлюднює основні актуальні результати реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади 

Рік
22.04.2024
Джерело
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Презентація
Тема
Діяльність ОМС Створення спроможних громад

Бюджетна децентралізація: моніторинг та оцінка (1,5 МБ)

У цьому матеріалі експерти оцінили виконання зведеного, державного та місцевих бюджетів за 2023 рік. Також проаналізували основні макроекономічні показники, які сформували тренд соціально-економічного розвитку у 2023 році. Особлива увага приділена аналізу державного та гарантованого державою боргу, пріоритетам бюджетної політики та дотриманню бюджетного законодавства. Крім того, сфокусовано увагу на питаннях виконання місцевих бюджетів, а саме: динаміці надходжень та видатків, їх структурі, окресленні проблемних аспектів в умовах зміни ключових напрямів бюджетної політики.

Рік
11.04.2024
Джерело
USAID ГОВЕРЛА
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Презентація
Тема
Місцеві фінанси

Основи проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів загальної середньої освіти з поліпшеними екологічними характеристикам (9,6 МБ)

Остання редакція враховує зміни законодавства, що відбулись за останні два роки, зокрема й новий Закону України «Про енергетичну ефективність». Також посібник оновлений з урахуванням нових Державних Будівельних Норм (ДБН) і національних стандартів у сфері управління відходами руйнації, термомодернізації, вимог до укриттів.

Рік
10.04.2024
Джерело
GIZ Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури
Категорія
Методичні рекомендації
Тип
Посібник
Тема
Освіта Енергоефективність

Акциз на тютюн: алгоритм розрахунку обсягу надходжень до бюджету громади, виявлення втрат та кроки у боротьбі із тіньовим обігом (709,1 кБ)

В методичних рекомендаціях запропоновані результати досліджень шляхів збільшення доходів від оподаткування роздрібного продажу тютюнових виробів до місцевих та державного бюджетів, а також пропонується алгоритм аналізу показників надходжень акцизного податку на тютюн.

Рік
09.04.2024
Джерело
АМУ
Категорія
Методичні рекомендації
Тип
Посібник
Тема
Місцеві фінанси

Агенції регіонального розвитку в Україні (398,9 кБ)

Коротка інфографіка описує функції та статус Агенцій регіонального ровзитку (АРР) в Україні. 

Рік
09.04.2024
Джерело
UCORD
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Інфографіка
Тема
Регіональний розвиток

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області (3,6 МБ)

Звіт надає всеохопний аналіз доступної інформації про сферу культури та соціальної згуртованості Тернопільської області, а також діючих обласних стратегій і програм, що спрямовані на її підтримку задля виявлення перспективних можливостей розвитку.

Рік
09.04.2024
Джерело
АРР Тернопільської області UCORD
Категорія
Аналітика
Тип
Презентація
Тема
Культура

Окремі питання співробітництва територіальних громад в умовах воєнного стану. Методичні рекомендації (частина перша) (1,1 МБ)

Цей посібник є першою частиною циклу публікацій, присвячених актуальним питанням співробітництва територіальних громад. У ньому представлено стислий огляд динаміки реалізації співробітництва територіальних громад в умовах воєнного стану та особливості співробітництва тих громад, у яких запроваджено військові адміністрації населених пунктів, а також проаналізовано приклади співробітництв у сфері містобудування та архітектури та з питань створення спільного комунального комерційного підприємства.

Видання розроблено консультантками Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні» за наслідками досліджень, проведених у 2023 році, за сприяння Полтавської обласної ради, Львівської та Херсонської обласних державних (військових) адміністрацій серед територіальних громад Львівської, Полтавської та Херсонської областей.

Рік
09.04.2024
Джерело
Рада Європи
Категорія
Методичні рекомендації
Тип
Посібник
Тема
Співробітництво громад

Виїзні (мобільні) рішення для надання публічних послуг: можливості, рекомендації, практика застосування (6,3 МБ)

У посібнику описано актуальні теоретичні підходи на основі аналізу практики застосування «мобільних центрів», «виїзних ВРМ», «мобільних адміністраторів» у громадах. Посібник також містить модельні документи, які ЦНАП можуть використовувати для запровадження відповідних сервісів.

Рік
09.04.2024
Джерело
PROSTO
Категорія
Методичні рекомендації
Тип
Посібник
Тема
Центри надання адміністративних послуг