30 листопада 2023
Logo slogan
Радимось з громадою: дорадницький підхід у консультаціях із громадськістю (5,6 МБ)

Посібник складається з трьох розділів. Спочатку автори пропонують познайомитися із загальними поняттями та принципами дорадницького підходу. У другому розділі надається опис десяти неформалізованих форматів проведення консультацій з громадськістю. У третьому розділі міститься інформація про те, як пройти шлях організації консультацій з громадськістю і як втілити результати таких консультацій на практиці.

Рік
29.11.2023
Джерело
DOBRE
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Участь громадян

Перспективи розвитку Львівської агломерації: соціально-економічний аналіз (26,6 МБ)

Звіт є аналітичним документом, який описує передумови формування Львівської агломерації, взаємозв’язки між громадами в різних сферах, оцінку інтегрованого потенціалу агломерації та її позиції у загальноукраїнському і європейському просторі, а також виклики, з якими громади зіткнуться в майбутньому.

Рік
27.11.2023
Джерело
Рада Європи
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Презентація
Тема
Співробітництво громад

Стратегія Львівської агломерації (8,8 МБ)

Стратегія розроблена як основа для подальшого розвитку співпраці 18 громад в рамках агломерації у різних форматах: як двосторонніх, так і багатосторонніх, а також можливого представлення ними спільних інтересів назовні. Стратегія Львівської агломерації – це перший документ стратегічного планування для агломерацій в Україні на сучасному етапі розвитку.

Рік
27.11.2023
Джерело
Рада Європи
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Презентація
Тема
Співробітництво громад

Інформування населення в кризових умовах. Залучення жителів громад до процесів відбудови (6,1 МБ)

Посібник має на меті допомогти управлінському складу громад правильно й ефективно організувати процес інформування та залучення населення.

Посібник складається з трьох частин, в яких описуються основні засади кризових комунікацій, як правильно налагодити інформування населення під час воєнного стану та як успішно залучати населення до життя громад, до процесу відбудови та відновлення України.

Рік
21.11.2023
Джерело
PROSTO
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Комунікації Участь громадян

Методика розроблення програми комплексного відновлення громади (8,9 МБ)

Програма комплексного відновлення територій територіальних громад (ПКВ) визначає основні просторові, містобудівні та соціально-економічні пріоритети політики відновлення і включає комплекс заходів для забезпечення відновлення території ТГ, що постраждали внаслідок збройної агресії проти України або які є місцями концентрації соціально-економічних, інфраструктурних, екологічних чи інших кризових явищ.

Завдяки ПКВ громади можуть отримати повну картину всіх наявних на території ресурсів і врахувати обставини, що виникли внаслідок повномасштабної збройної агресії в процесі відбудови. Зокрема, впровадити або переглянути підходи до відновлення та розвитку, більш раціонально підійти до питань просторового та стратегічного планування, балансу безпекових чинників і заходів інженерного захисту територій з людиноцентричністю та соціальною справедливістю, розселенням і розміщенням робочих місць, сталою міською мобільністю, інклюзивністю, екологічністю, необхідністю збереження культурного розмаїття та національної пам’яті.

Рік
15.11.2023
Джерело
DOBRE
Категорія
Методичні рекомендації
Тип
Посібник
Тема
Просторове планування

Цифрові освітні центри (12,2 МБ)

Цей посібник написала команда savED, щоб поділитися досвідом створення цифрових освітніх центрів і продемонструвати, як освіта може об’єднувати громаду, як швидко та без значних інвестицій повернути дітям право на освіту. У посібнику йде мова про ключові етапи розгортання центрів й алгоритми їхньої роботи. 

Рік
13.11.2023
Джерело
U-LEAD
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Освіта

Радимось з громадою. Організація консультацій з громадськістю в територіальній громаді. Неформалізовані підходи (5,6 МБ)

Посібник складається з трьох розділів. Спочатку він знайомить з загальними поняттями та принципами дорадницького підходу. У другому розділі надається опис десяти неформалізованих форматів проведення консультацій з громадськістю. У третьому розділі міститься інформація, про те, як пройти шлях організації консультацій з громадськістю і як втілити результати таких консультацій на практиці.

Рік
13.11.2023
Джерело
DOBRE
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Участь громадян

Запровадження системи підготовки фахівців з молодіжної роботи в Україні. Документ з пропозиціями та рекомендаціями (644,7 кБ)

Документ розроблений на запит фахівців, практиків сфери молодіжної політики. Його зміст окреслює бачення плану дій щодо розвитку освітнього напряму професіоналізації молодіжної роботи на основі своєрідного «вирівнювання» стану поінформованості представників молодіжної та освітньої сфер, різних суб’єктів, що задіяні у процесах підготовки, працевлаштування, професійного розвитку та оцінювання діяльності молодіжних працівників.

Також в документі послідовно розглядаються питання нормативно-правового забезпечення діяльності з підготовки молодіжних працівників, запровадження освітянської спеціальності з молодіжної роботи, навчання молодіжних працівників за спеціальностями різних галузей знань та запровадження освітніх програм у сфері молодіжної роботи.

З окреслених питань сформульовано пропозиції та рекомендації для представників сфери молодіжної політики та осіб, які ухвалюють рішення, в першу чергу для Міністерства молоді та спорту України.

Рік
13.11.2023
Джерело
DOBRE
Категорія
Документи
Тип
Текст
Тема
Молодіжна політика

Активізація молоді та залучення до діяльності з розвитку громад (1,8 МБ)

Цей посібник допоможе сформувати якісну молодіжну політику у громаді та по-справжньому залучити молодь.Тут є як приклади успішних проектів залучення молоді, так і нові ідеї активізування залучення молоді до місцевого урядування. Також у посібнику міститься перелік додаткових ресурсів для роботи з молоддю та приклади нормативних документів, дотичних до молодіжної політики (типове положення про молодіжну раду, дорожня карта, чеклист діяльності молодіжної ради).

Рік
13.11.2023
Джерело
DOBRE
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Молодіжна політика

Староста в громаді. Шляхи посилення інституційної спроможності (6,3 МБ)

Посібник має на меті допомогти органам місцевого самоврядування ефективно побудувати роботу старост.

У посібнику йдеться про повноваження старост, проаналізовано виклики, що постають у громадах, виокремлено 4 орієнтовні моделі організації надання публічних послуг, які можуть бути прикладом для подальшого впровадження в громадах.

Рік
02.11.2023
Джерело
PROSTO
Категорія
Довідкові матеріали
Тип
Посібник
Тема
Старости