20 July 2024
Децентралізація
Методичні рекомендації щодо обліку обсягів відходів від руйнувань (10,4 MB)

Методичні рекомендації розроблені експертами ReThink на основі японської методології обліку відходів від стихійних лих. Вони дозволяють розрахунковим методом оцінити як загальну кількість відходів, утворену внаслідок руйнування будинку, так і за компонентами (як то бетон, цегла, дерево, метал та інші). В основі лежить виведення норм утворення відходів від руйнувань на 1 метр квадратний в залежності від типу будівлі. Таким чином, громади зможуть отримати розрахункову кількість відходів від руйнувань знаючи лише площу забудови чи руйнування і тип будівлі (для багатоповерхівок).

Year
05.07.2024
Source
ReThink
Category
Методичні рекомендації
Type
Посібник
Theme
Поводження з відходами

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Вінницькій області (373,1 KB)

Звіт надає всеохопний аналіз доступної інформації про сферу культури та соціальної згуртованості Вінницької області, а також діючих обласних стратегій і програм, що спрямовані на її підтримку задля виявлення перспективних можливостей розвитку.

Year
17.06.2024
Source
UCORD АРР Вінницької обл.
Category
Аналітика
Type
Презентація
Theme
Культура

Кращі практики проведення інформаційних кампаній у сфері управління відходами (7,3 MB)

Посібник містить чотири розділи, в яких йдеться про загальні аспекти проведення інфокампаній (визначення аудиторії, формування ключових повідомлень, вибір каналів комунікації), а також власне про поширення інформації з теми управління відходів.

Year
17.06.2024
Source
USAID ГОВЕРЛА Еколтава
Category
Кращі практики
Type
Збірка
Theme
Комунікації Поводження з відходами

Ефективні комунікації для громад (13,2 MB)

Посібник підготовлений спеціально для територіальних громад. У посібнику зібрано комунікаційний досвід роботи із представниками органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства, місцевими депутатами, активістами та іншими зацікавленими особами, які прагнуть розвивати свої громади. У посібнику зібрано поради та практики, набуті Українським кризовим медіа-центром, зокрема й у співпраці з громадами-партнерками Програми USAID DOBRE.

Year
05.06.2024
Source
DOBRE
Category
Довідкові матеріали
Type
Посібник
Theme
Комунікації

Методологія оцінки корупційних ризиків у діяльності органів місцевого самоврядування (11,3 MB)

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу у партнерстві з UNDP в Україні презентує Методологію оцінки корупційних ризиків у діяльності органів місцевого самоврядування. 

Документ дає покроковий алгоритм оцінки корупційних ризиків та можливих правопорушень у ключових сферах роботи органів місцевого самоврядування. Серед них: 

  • містобудування; 
  • земельні відносини; 
  • управління нерухомим комунальним майном; 
  • публічні закупівлі; 
  • соціально-економічна інфраструктура. 

Методологія буде корисною для керівників громад та представників органів місцевого самоврядування, антикорупційних уповноважених та інших посадовців на місцях, які прагнуть мінімізувати корупційні ризики у роботі. 

Year
28.05.2024
Source
UNDP
Category
Методичні рекомендації
Type
Посібник
Theme
Діяльність ОМС Служба в ОМС

Новації закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 2 травня 2023 року: коментарі та порівняльний аналіз (1,8 MB)

Основне завдання цього посібника — ознайомити посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, інших зацікавлених осіб із широким переліком нововведень, які передбачає новий Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування», і пояснити їхню загальну логіку. Посібник дозволить належним чином порівняти службу в органах місцевого самоврядування за чинним і новим законами, а також із Законом України «Про державну службу». Завдяки цьому заінтересовані особи зможуть проаналізувати відповідні зміни, спланувати діяльність із підготовки до набрання чинності новим Законом.

Year
23.05.2024
Source
Рада Європи АМУ НАДС
Category
Довідкові матеріали
Type
Посібник
Theme
Служба в ОМС

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Сумській області (12,3 MB)

Аналітичний звіт пропонує комплексний огляд сфери культури та соціальної згуртованості Сумщини задля визначення поточного стану, викликів та можливостей розвитку.

Year
23.05.2024
Source
UCORD АРР Сумської області
Category
Довідкові матеріали
Type
Презентація
Theme
Культура

Алгоритм створення пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони на базі громадської організації (2,8 MB)

Алгоритм складається з двох частин:

  • створення громадської організації, метою діяльності якої є забезпечення пожежної безпеки у територіальній громаді;
  • створення пожежно-рятувального підрозділу для забезпечення добровільної пожежної охорони на базі громадської організації.
Year
13.05.2024
Source
Solidarity Fund PL
Category
Довідкові матеріали
Type
Посібник
Theme
Безпека в громаді

Створюємо центр професійного розвитку педагогічних працівників у громаді (1,7 MB)

Порадник містить нормативні засади та практичні поради зі створення центру професійного розвитку педагогічних працівників у громаді, окреслює важливі аспекти та основні кроки цього процесу.

Порадник призначений для посадових осіб місцевого самоврядування, фахівців органів управління освітою в громаді, директорів, педагогічних працівників центрів і зацікавлених осіб.

Викладений матеріал покликаний допомогти в процесі створення, планування роботи та функціонування центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Year
02.05.2024
Source
DECIDE
Category
Методичні рекомендації
Type
Посібник
Theme
Освіта

Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади станом на 1 квітня 2024 року (4,6 MB)

Щоквартально Мінінфраструткури оприлюднює основні актуальні результати реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади 

Year
22.04.2024
Source
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури
Category
Довідкові матеріали
Type
Презентація
Theme
Діяльність ОМС Створення спроможних громад