Україна вже має доступ до багатьох програм, які фінансуються з бюджету ЄС, але можливості розширюються. Вже з 2024 року всі українські громади мають право брати участь в Програмі Interreg Europe 2021-2027. Про пріоритети, умови участі та особливості подання проєктів розповіли під час інформаційної сесії, організованої U-LEAD.
Основною метою Програми Interreg Europe 2021-2027 є покращення політик та практик у сфері місцевого самоврядування, використовуючи найкращий досвід муніципалітетів Європи.
Хто має право брати участь в програмі?
Державні органи влади та ОМС всіх рівнів, неприбуткові організації, інші суб'єкти публічного права – навчальні заклади, заклади охорони здоров’я, комунальні підприємства, агенції регіонального розвитку тощо.
Пріоритетні напрями проєктів програми:
«Програма Interreg Europe фінансується Європейським фондом регіонального розвитку (ERDF) і має бюджет 379 млн євро, більша частка якого, майже 90%, йде на співфінансування проектів міжрегіонального співробітництва. До 40% загального бюджету Програми, приблизно 130 мільйонів євро, доступні саме для третього конкурсу пропозицій, який триває з 20 березня до 7 червня 2024 року. Тривалість проекту – 4 роки», - зазначила під час інформаційної сесії адміністративна фахівчиня Програми «U-LEAD з Європою» Аліна Бондар.
Співфінансування від програми складає 70% - некомерційні організації, 80% - державні органи влади та органи, що регулюються публічним правом. Решта 30% або 20% повинні бути забезпечені самими партнерами. Рекомендований бюджет проєкту складає від 1 до 2 млн євро.
У свою чергу, проєктна менеджерка U-LEAD Тетяна Бондаренко звернула увагу, що при формуванні партнерства для участі в Програмі рекомендована кількість партнерів складає від 5 до 16 учасників (мінімум 3 країни-учасниці, принаймні 2 з яких повинні бути державами-членами ЄС).
ВАЖЛИВО: необхідна реєстрація на платформі Interreg Europe для пошуку партнерів, ознайомленнями з кращими практиками та офіційними документами Програми, а також реєстрації на порталі учасників Європейської комісії, для того щоб отримати PIC-code (ідентифікаційний номер організації-учасника).
Основні інформаційні ресурси програми INTERREG EUROPE 2021-2027 зібрані за посиланням.
22 January 2025
Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі
Субвенція для професійного розвитку вчителів...
У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....
22 January 2025
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що пропонує Польща і чому це важливо для України
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що...
З 1 січня по 30 червня 2025 року Польща головує в Раді Європейського Союзу. Одним із ключових пріоритетів польського...
21 January 2025
У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...
17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...
21 January 2025
Молодь з прифронтових територій та малих міст і...
Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...