18 July 2024
Децентралізація
Interreg Europe 2021-2027: новий інструмент розвитку став доступним для українських громад
Interreg Europe 2021-2027: новий інструмент розвитку став доступним для українських громад

Україна вже має доступ до багатьох програм, які фінансуються з бюджету ЄС, але можливості розширюються. Вже з 2024 року всі українські громади мають право брати участь в Програмі Interreg Europe 2021-2027. Про пріоритети, умови участі та особливості подання проєктів розповіли під час інформаційної сесії, організованої U-LEAD.


Основною метою Програми Interreg Europe 2021-2027 є покращення політик та практик у сфері місцевого самоврядування, використовуючи найкращий досвід муніципалітетів Європи.

Хто має право брати участь в програмі?

Державні органи влади та ОМС всіх рівнів, неприбуткові організації, інші суб'єкти публічного права – навчальні заклади, заклади охорони здоров’я, комунальні підприємства, агенції регіонального розвитку тощо.

Пріоритетні напрями проєктів програми:

  • Розумна Європа – дослідження та інновацій, діджиталізація, стартапи;
  • Зелена Європа – енергоефективність, управління відходами та водними ресурсами;
  • Об’єднана Європа – розвиток європейської транспортної мережі та сталої мобільності;
  • Соціальна Європа – освіта, медицина, інклюзивність, розвиток культури й сталого туризму;
  • Європа ближча до громадян – інтегрований міський та сільський розвиток;
  • Краще регіональне врядування – покращення роботи ОМС і рівня надання ними послуг громадянам.

«Програма Interreg Europe фінансується Європейським фондом регіонального розвитку (ERDF) і має бюджет 379 млн євро, більша частка якого, майже 90%, йде на співфінансування проектів міжрегіонального співробітництва. До 40% загального бюджету Програми, приблизно 130 мільйонів євро, доступні саме для третього конкурсу пропозицій, який триває з 20 березня до 7 червня 2024 року. Тривалість проекту – 4 роки», - зазначила під час інформаційної сесії адміністративна фахівчиня Програми «U-LEAD з Європою» Аліна Бондар.

Співфінансування від програми складає 70% - некомерційні організації, 80% - державні органи влади та органи, що регулюються публічним правом. Решта 30% або 20% повинні бути забезпечені самими партнерами. Рекомендований бюджет проєкту складає від 1 до 2 млн євро.

У свою чергу, проєктна менеджерка U-LEAD Тетяна Бондаренко звернула увагу, що при формуванні партнерства для участі в Програмі рекомендована кількість партнерів складає від 5 до 16 учасників (мінімум 3 країни-учасниці, принаймні 2 з яких повинні бути державами-членами ЄС).

ВАЖЛИВО: необхідна реєстрація на платформі Interreg Europe для пошуку партнерів, ознайомленнями з кращими практиками та офіційними документами Програми, а також реєстрації на порталі учасників Європейської комісії, для того щоб отримати PIC-code (ідентифікаційний номер організації-учасника).

Основні інформаційні ресурси програми INTERREG EUROPE 2021-2027 зібрані за посиланням.

Views: 2108
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: European cooperation
Read more: