ГО «Портал «Децентралізація»
Друзі!
Ми – громадська організація «Портал «Децентралізація».
Портал створений людьми, які прагнули змін в країні на краще, давно – в далекому 2014 році, коли держава розпочала реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також децентралізацію владних повноважень, розуміючи, що саме ця реформа є фундаментальною для якісних змін в багатьох сферах життя територіальних громад і людей.
Розуміючи також, що будь-яка реформа не має шансів на втілення, якщо її не розумітимуть, а відповідно, і не підтримуватимуть, ми вирішили взяти на себе комунікацію її завдань, переваг, цілей, конкретних результатів тощо. Нам важливо було донести людям, як саме зміниться їхнє життя і життя громад внаслідок реалізації концептуальних завдань реформи. Для нас це був виклик. Адже непросто пояснити речі, які були лише на папері та в уяві і розумінні невеликої групи людей, але людей згуртованих, наполегливих, здатних вести за собою, які бачили, яким має бути результат і знали, як до нього дійти. Вони підтримали наше прагнення комунікувати реформу. А втілити його нам допоміг Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO, який на той час вже 7 років працював в Україні. Саме завдяки DESPRO ми створили портал «Децентралізація», який став своєрідним літописом реформи і якісних перетворень в країні. Саме завдяки DESPRO ми мали змогу відвідати чи не кожен куточок України, майже кожну громаду до її об’єднання та в період їх становлення і роботи в новому форматі. Саме завдяки DESPRO та у співпраці з Мінрегіоном, який відповідав за реалізацію реформи, ми підготували тисячі різних інформаційних матеріалів – роз’яснень, брошур, відеороликів, інформаційних теле- та радіопрограм, провели десятки дебатів, форумів, конференцій, відкритих діалогів.
Пізніше почали з’являтися інші міжнародні проєкти технічної допомоги, які мають своїм програмним завданням сприяти втіленню завдань реформи місцевого самоврядування. Вони також стали творцями чималої частини контенту порталу «Децентралізація».
Ми налагодили інформаційну співпрацю з більшістю центральних органів виконавчої влади та профільними парламентськими комітетами, аби акумулювати на порталі важливу для органів місцевого самоврядування інформацію – новели законодавчого регулювання, роз’яснення, коментарі, кращі практики, навчальні програми для кадрів місцевого самоврядування тощо. Ми налагодили інформаційну співпрацю з органами місцевого самоврядування та їхніми асоціаціями, щоб ретранслювати зворотній зв'язок. В середньому щороку портал налічує близько 3 млн користувачів. Це поважна аудиторія, для якої ми працюємо.
Сьогодні портал «Децентралізація» підтримує Швейцарсько-український проєкт «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE. Саме цей проєкт дав нам можливість продовжити розпочату справу і вдихнути нове життя в «Децентралізацію».
Ми вдячні, що за 10 років реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади ніхто не намагався нам диктувати, що можна, а що ні публікувати, ніхто не намагався втрутитися в роботу порталу. Він залишається незалежним комунікаційним майданчиком, на якому присутні думки усіх – місцевого самоврядування, законодавчої, виконавчої влади, проєктів міжнародної технічної допомоги, громадянського суспільства, експертів.
Портал «Децентралізація» працює виключно на громадських засадах і не має стосунку до офіційної діяльності будь-якої урядової структури.
Поділитися новиною: