Дослідження проводилося у вересні-жовтні 2024 року і охопило більше 3000 людей з двох цільових аудиторій – населення країни в цілому та внутрішньо переміщені особи (ВПО).
Теми дослідження:
- Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади: поточний стан, пріоритети та очікування;
- Стан справ у громаді: оцінка поточної ситуації, динаміки з початку широкомасштабного російського вторгнення, пріоритети, очікування;
- Оцінка населенням роботи державної та місцевої влади на місцевому, районному та обласному рівнях;
- Залученість жителів до місцевих справ: оцінка впливу, досвід участі;_
- Відновлення від наслідків війни, в тому числі на деокупованих територіях: стан, роль держави та громади;
- Відчуття рівня безпеки/небезпеки та готовність до зимового періоду;
- ВПО: задоволеність рівнем допомоги у громадах, потреби тощо.
Основне завдання цього посібника — ознайомити посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, інших зацікавлених осіб із широким переліком нововведень, які передбачає новий Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування», і пояснити їхню загальну логіку. Посібник дозволить належним чином порівняти службу в органах місцевого самоврядування за чинним і новим законами, а також із Законом України «Про державну службу». Завдяки цьому заінтересовані особи зможуть проаналізувати відповідні зміни, спланувати діяльність із підготовки до набрання чинності новим Законом.
Цей посібник є першою частиною циклу публікацій, присвячених актуальним питанням співробітництва територіальних громад. У ньому представлено стислий огляд динаміки реалізації співробітництва територіальних громад в умовах воєнного стану та особливості співробітництва тих громад, у яких запроваджено військові адміністрації населених пунктів, а також проаналізовано приклади співробітництв у сфері містобудування та архітектури та з питань створення спільного комунального комерційного підприємства.
Видання розроблено консультантками Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні» за наслідками досліджень, проведених у 2023 році, за сприяння Полтавської обласної ради, Львівської та Херсонської обласних державних (військових) адміністрацій серед територіальних громад Львівської, Полтавської та Херсонської областей.
Дослідження проведено в період з листопада по грудень 2023 року Програмою Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні». Дослідження базується на методології «Training Needs Analysis and National Training Strategy» Центру експертизи доброго врядування Ради Європи.
The sociological research was conducted by Kyiv International Institute of Sociology (KIIS) in FebruaryMarch 2023 upon request of the Council of Europe Programme “Strengthening Good Democratic Governance and Resilience in Ukraine” within its support for the elaboration of Lviv Agglomeration Development Strategy.
In the process of research, socio-political attitudes of adult residents of Lviv Agglomeration (aged 18 and older) were surveyed.
Соціологічне дослідження проводилось Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у лютому-березні 2023 року на замовлення Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» в рамках підтримки нею розробки Стратегії розвитку Львівської агломерації.
У процесі дослідження шляхом опитування вивчалися суспільно-політичні настрої дорослих мешканців та мешканок Львівської агломерації (у віці 18 років і старше).
Дослідження проводилось за сприяння Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» у листопаді 2022 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення Ради Європи у співпраці з Місцевою асоціацією органів місцевого самоврядування «Київська агломерація».
Його результати дозволяють не тільки оцінити тенденції розвитку ситуації у субрегіоні, але й порівняти їх із загальноукраїнськими та екстраполювати деякі тренди на розвиток агломерацій в Україні в цілому.
У посібнику йдеться про побудову ефективної комунікації та співпраці з муніципалітетами інших країн, алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, про діяльність партнерств у кризових умовах, успішні приклади партнерств, вибудованих українськими громадами. Крім того, надано практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.
На основі цих рекомендацій Міністерством розвитку громад та територій України розроблено розділ «Партнерство задля відновлення та розвитку» національного порталу «Децентралізація», за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програми «U-LEAD з Європою».
Ці рекомендації базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Міністерства розвитку громад та територій України.
Це видання підготовлено за результатами проєкту «Зміцнення місцевої економіки та доброго врядування у Жовківській громаді (Львівська область)», що впроваджувався у серпні-жовтні 2022 року громадською організацією «Освіта для успіху» за грантової підтримки Ради Європи в межах діяльності Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Рекомендації підготовлено за консультаційної підтримки Проєкту Ради Європи «Подальша підтримка розвитку соціальних прав людини в Україні».
Відкриті шкільні коворкінги набувають популярності, актуальність заміни ними навчальних майстерень не викликає сумнівів у тих, хто вже пройшов цей шлях. І таку заміну здійснюють не лише заклади загальної середньої освіти, а й заклади спеціальної освіти. Представлені методичні рекомендації стануть в пригоді тим, хто прагне створити у закладах спеціальної освіти кращі умови для учнів з особливими освітніми потребами (далі - ООП) у навчальному, реабілітаційному та профорієнтаційному процесах.
Соціологічне дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у жовтні-листопаді 2022 року на замовлення Ради Європи в рамках програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України, координації з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
У публікації надаються поради щодо організації перших етапів діяльності військових адміністрацій населених пунктів після їх утворення, а також у разі передачі начальнику військової адміністрації повноважень місцевої ради та виконавчих органів.
Рекомендації створені на замовлення Міністерства розвитку громад та територій України за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».
У посібнику надаються алгоритми дій та зразки документів щодо організації трудових відносин як у військових адміністраціях населених пунктів, так і у виконавчих органах та апаратах сільських, селищних міських рад, на території юрисдикції яких їх утворено.
Публікація створена на замовлення Міністерства розвитку громад та територій України за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».
Рекомендації створені на замовлення Міністерства розвитку громад та територій України за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» та під рецензуванням Національного агентства України з питань державної служби.
Рекомендації містять постатейний порівняльний аналіз трудового законодавства до та після внесених змін, практичні поради представникам/-цям органів місцевого самоврядування, як застосовувати оновлене законодавство, а також зразки документів, які допоможуть спеціалістам/-кам з кадрових питань у їхній роботі.
Соціологічне дослідження «Думки і погляди мешканців/-ок потенційної Львівської агломерації щодо децентралізації і міжмуніципальної співпраці» проводилось Київським міжнародним інститутом соціології у жовтні-листопаді 2021 року на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» у співпраці та координації з експертами Ради Європи, фахівцями з питань місцевого самоврядування
Авторки:
- Леся Федченко, консультантка з юридичних питань Офісу підтримки реформи децентралізації при Мінрегіоні, консультантка Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні»,
- Марина Грай, кандидатка наук з державного управління, державна експертка експертної групи з питань стратегічного розвитку управління персоналом Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі та в органах місцевого самоврядування Національного агентства України з питань державної служби.
Шоста хвиля всеукраїнського соціологічного дослідження «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування» проводилася Київським міжнародним інститутом соціології у жовтні-листопаді 2021 року на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» у співпраці та координації з Міністерством розвитку громад та територій України.