Перший заступник Голови Верховної Ради України Андрій Парубій, відкриваючи засідання, зазначив, що попередні парламентські слухання на цю тему відбулися ще у 1998 році. "За цей період ми побачили негативні тенденції в розвитку спорту в нашій країні. Тому політика держави в цій галузі потребує особливої уваги на сучасному етапі. Особливо це стосується спортивного виховання молодих людей. Це впливає на обороноздатність нашої держави. В час війни, в час викликів, які стоять перед нами Україні важливо мати сильну, підготовлену молодь, яка буде здатна захищати Українську державу", - зазначив він.
Головуючий також наголосив на важливості для України забезпечити належне функціонування дитячо-юнацького спорту, який, з одного боку загартовує фізично мільйони підлітків, а з іншого боку виховує нових зірок українського спорту.
Андрій Парубій відзначив великі проблеми у сфері фізичної культури і спорту. "Під гаслом оптимізації відбувається значне скорочення чисельності дитячо-юнацьких шкіл і тренерсько-викладацького персоналу. За даними обласних державних адміністрацій, що надійшли до Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму, за минулий рік кількість учнів спортивних шкіл скоротилася майже на 30 тисяч осіб. Виникає сумне питання: скільки учнів спортивних шкіл ми можемо втратити в цьому році і як це відобразиться на рівні дитячої захворюваності та підліткової злочинності? Не менш важливим питанням є забезпечення належного викладання фізичного виховання у навчальних закладах, надання необхідної підтримки спорту вищих досягнень. Безумовно, перелік тих проблем, які накопичилися у цій сфері багато і наше завдання сьогодні детально проаналізувати ці проблеми, а також запропонувати шляхи виходу", - зазначив він.
Андрій Парубій закликав учасників слухань не тільки наголошувати на цих труднощах, а також пропонувати міністерству, профільному парламентському комітету конкретні пропозиції, шляхи виходу з тих проблем, які ми маємо, щоб ми могли сформувати загальну спільну концепцію, які потім затвердить Верховна Рада окремим рішенням, а органи виконавчої влади будуть її реалізовувати.
Відео:
Теги:
Джерело:
Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...