Мінрегіон вніс на розгляд Уряду проєкт змін до Податкового кодексу. Цим проєктом міністерство пропонує в наступному бюджетному році змінити механізм сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час пресконференція на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Децентралізація»
«Сьогодні є декілька концепцій щодо сплати ПДФО. Одні вважають, що цей податок має сплачуватися лише за місцем реєстрації суб’єктів оподаткування. Інші вважають, що частина ПДФО має сплачуватися за місцем проживання громадянина. Бо, навіть на прикладі столичного регіону, сотні тисяч людей працюють в Києві, а користуються інфраструктурою навколишніх громад, в яких мешкають. Це не зовсім правильно. Звичайно, питання ПДФО політичне і непросте, але його потрібно вирішувати. Відповідні законопроєкти зареєстровані у Верховній Раді. Мінрегіон, своєю чергою, пропонує Уряду, на мій погляд, менш конфліктний, але теж складний механізм. Це – сплата ПДФО відокремленими підрозділами за місцем фактичного розташування, а не місцем реєстрації центрального офісу, як зараз. Нам здається, такий підхід більш справедливий для тих громад, де підприємство веде свою діяльність. Тому ми сподіваємося на підтримку Кабінету Міністрів», - сказав В’ячеслав Негода.
За його словами, є й інші бюджетні питання, які треба вирішувати, – зокрема, адміністрування місцевих податків і зборів.
«Останні роки частка місцевих податків постійно зростає і зараз складає приблизно 7,2 % від загальних надходжень до місцевих бюджетів. Але цього недостатньо. Проблема в тому, що громади не мають власних органів з адміністрування цих податків. Тому ми пропонуємо наділити місцеве самоврядування правом, але не обов’язком, створювати відповідні підрозділи», - повідомив заступник Міністра.
Він зазначив, що існує також проблема обґрунтованості розрахунків показників, які визначають обсяг коштів в процесі міжбюджетного вирівнювання.
«Однією з причин цього є те, що майже половина територіальних громад були утворені вперше і розпочали працювати на прямих міжбюджетних відносинах лише з 1 січня цього року. Тому помилок і прорахунків, на жаль, не вдалося уникнути. Найгірша ситуація в тих громадах, які віддають частину своїх грошей до держбюджету, тобто мають реверсну дотацію, але при цьому не мають чим платити зарплати. Проблему варто вирішити якнайшвидше і ми будемо це робити, зокрема, при розрахунках місцевих бюджетів на 2022 рік», - сказав В’ячеслав Негода.
Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Прогрес чи регрес? Як Європейська Комісія...
30 жовтня Європейська Комісія оприлюднила свій щорічний звіт про розширення ЄС, де було детально проаналізовано...
19 листопада 2024
МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...
Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...
19 листопада 2024
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...
Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...