Дані Моніторингу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування станом на 12 березня 2019 року свідчать, що вже 78 об’єднаних громад чекають на перші вибори, включаючи 45 ОТГ, де вибори не відбулися через воєнний стан. Загалом же в країні створено вже 884 об’єднані громади. При цьому, у 96 районах досі немає жодної ОТГ.
За даними моніторингу, лідери і аутсайдери рейтингу областей щодо створення спроможних громад не змінилися. П’ятірка лідерів виглядає так: Житомирська, Запорізька, Дніпропетровська, Чернігівська, Хмельницька області. Найгірше з формуванням ОТГ у Вінницькій та Закарпатській областях.
Дані моніторингу свідчать також, що найбільш динамічним показником розвитку реформи є співробітництво територіальних громад. Лише за останній місяць цим механізмом скористалися 93 громади, які уклали між собою 35 договорів про співпрацю. Загалом вже 1355 громад реалізують 360 договорів про співробітництво. Ці громади спільно збирають та утилізують сміття, надають соціальні та адміністративні послуги, фінансують освіту та медицину, розвивають культуру та туризм тощо…
Поділитися новиною:
20 листопада 2024
Концепція реформування місцевого самоврядування...
Навесні 2025 року буде оприлюднена нова редакція Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної...
20 листопада 2024
Фінансова автономія закладів освіти — нова ціль Смідинської громади
Фінансова автономія закладів освіти — нова ціль...
Смідинська громада Волинської області за підтримки Програми U-LEAD розпочала фінансову автономізацію закладів освіти,...
20 листопада 2024
Консультації з цифрової безпеки - як і де отримати безкоштовно
Консультації з цифрової безпеки - як і де...
У сучасних умовах війни кібербезпека стала життєво необхідною. Громадські організації, медіа та волонтери, які...
20 листопада 2024
Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024...
Автор: Ігор Онищук, експерт шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...