Українські громади продовжують будувати мережу міжнародного міжмуніципального партнерства. Обухівська громада та місто Кайшядорис (Литва) стали побратимами.
Договір про співпрацю сторони підписали 1 червня в Литві. Про це повідомила Обухівська міська рада.
«Віримо, що наше побратимство буде плідним та довготривалим, принесе лише позитивні зміни в рамках потужного обміну досвідом у різних галузях життєдіяльності Обухова та Кайшядориса», - йдеться у повідомленні Обухівської міської ради.
Нагадаємо, у квітні Верховна Рада України ухвалила євроінтеграційний законопроект №9450 про міжнародне співробітництво місцевого самоврядування, який дозволить громадам і регіонам в спрощеному та більш широкому форматі працювати з фондами ЄС, залучати їхні кошти.
Раніше, народний депутат України Віталій Безгін заявляв про те, що територіальні громади України, розвиваючи міжнародні міжмуніципальні партнерства, мають вийти на рівень реалізації спільних проектів із зарубіжними муніципалітетами, в тому числі за рахунок коштів європейських структурних фондів – це чи не єдина можливість розвиватися в умовах, при яких більшість коштів бюджетів всіх рівнів спрямовані на оборону і захист країни.
У травні парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування повторно розглянув і рекомендував Верховній Раді ухвалити у першому читанні проєкт Закону №10284 про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання участі державних органів та органів місцевого самоврядування в реалізації програм та проєктів міжнародної технічної допомоги та транскордонного співробітництва. Законопроєкт пропонує доплачувати працівникам органів місцевого самоврядування, обласних та районних адміністрацій з коштів, залучених через проєкти міжнародного співробітництва.
На думку керівника Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України В’ячеслава Негоди, основні завдання, які має забезпечувати міжнародне міжмуніципальне партнерство громад – народна дипломатія; економічна співпраця, пошук бізнес-партнерів; обмін міжмуніципальним досвідом; взаємодія з українцями, які вимушено покинули територію України; гуманітарна підтримка; євроінтеграція.
Все про міжнародне партнерство громад – на порталі «Децентралізація» у рубриці «Партнерство задля відновлення та розвитку».
«Децентралізація» звертає також увагу, що тепер на порталі працює нова рубрика «Євроінтеграція громад».
Tags:
Область:
Київська областьГромади:
Обухівська територіальна громадаSource:
Портал "Децентралізація"
20 December 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 December 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 December 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 December 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...