Методологія дозволяє працівникам КП та ОМС самостійно провести базовий аналіз фінансового стану та процесів управління фінансами комунальних підприємств.
Цей звіт – узагальнення результатів експертного опрацювання відкритої фінансової й бюджетної звітності ТГ, що розміщена на вебпорталі Open Budget Міністерства фінансів України, іншої звітності розміщеної на офіційних вебпорталах, сайтах територіальних громад, а також з урахуванням попереднього Аналітичного дослідження показників бюджетів за 2021–2022 роки 60 територіальних громад партнерів Програми USAID DOBRE у 10 областях України.
Моніторинг має на меті допомогти органам місцевого самоврядування покращити системи формування паспортів бюджетних програм
У цьому матеріалі експерти оцінили виконання зведеного, державного та місцевих бюджетів за 2023 рік.
В методичних рекомендаціях запропоновані результати досліджень шляхів збільшення доходів від оподаткування роздрібного продажу тютюнових виробів до місцевих та державного бюджетів, а також пропонується алгоритм аналізу показників надходжень акцизного податку на тютюн.
Посібник призначений для представників місцевої влади, бізнесу та мешканців територіальних громад, які хочуть створити сприятливе економічне середовище на своїй території. Посібник розроблений на основі методології Програми USAID DOBRE з планування місцевого економічного розвитку (МЕР) та досвіду консультантів, які працювали із 75-ма громадами під час розробки програм місцевого економічного розвитку.
This Manual is for representatives of local government; business community; and residents that work on creating a favorable economic environment in their communities. The Manual elaborates USAID/DOBRE’s Local Economic Development (LED) planning methodology and experience of DOBRE’s consultants who cooperated with 75 consolidated communities when developing local economic development programs for them.
Для прийняття відповідальних та зважених адміністративних та управлінських рішень і побудови професійних та ефективних центрів компетенцій в управлінні публічними закупівлями автори Посібника пропонують ознайомитися з особливостями створення та позитивними ефектами від створення центрів компетенцій в управлінні публічними закупівлями.
Через процес оцінювання управління фінансами планується задокументувати та оцінити усі фінансові та бюджетні операції, процедури й процеси з метою з’ясування дотримання положень законодавства України з урахуванням передової міжнародної практики.
Звіт за результатами роботи програми USAID DOBRE.
The Report will be useful to local governments, implementers of international technical assistance programs and projects, and all stakeholders interested in improving business engagement in local decision-making and supporting the development of small and medium-sized enterprises.
Звіт про досвід застосування методології місцевого економічного розвитку в межах програми USAID DOBRE буде корисний для посадових осіб органів місцевого самоврядування, які відповідають за питання економічного розвитку громади, місцевих державних адміністрацій, працівників агенцій регіонального розвитку, а також представників програм / проєктів міжнародної технічної допомоги, які реалізуються в Україні.
The purpose of this Report is to analyze the local economic development methodology applied by the DOBRE Program in 100 Consolidated Communities of Ukraine during 2016-2022, to identify its strengths and weaknesses, and to develop recommendations for local self-government bodies, central government, donors and implementers of international technical assistance programs on how to improve the conditions for local economic development and the tools for its implementation in Ukraine.
Матеріал базується на Національних положеннях (стандартах) з бухгалтерського обліку в державному секторі, Планах рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі та інших нормативних документах з бухгалтерського обліку та оподаткування установ. Бухгалтерський облік та звітність розглядаються у взаємозв'язку із податковим обліком, основні вимоги якого встановлено Податковим кодексом України.
Посібник складається з восьми розділів, кожний із яких розкриває порядок організації бухгалтерського обліку основних облікових об’єктів та складання фінансової звітності в бюджетних установах. Кожний розділ закінчується переліком нормативних документів відповідно до порядку їх появи за текстом.
В посібнику можна знайти практичні ситуації з ефективними рішеннями, які обговорювались експертами U-LEAD спільно з бухгалтерами територіальних громад на семінарах та тренінгах. Тому він буде корисним насамперед для практикуючих бухгалтерів, фінансистів, фахівців юридичної служби, керівників органів місцевого самоврядування та інших установ державного сектору економіки.
Рекомендації допоможуть органам місцевого самоврядування враховувати інтереси громадськості, суб’єктів господарювання та муніципалітетів при встановленні ставок та пільг місцевих податків та зборів для досягнення сталого соціально-економічного розвитку громади та забезпечення власними джерелами доходів для фінансування важливих проектів та напрямів.
У посібнику представлено спектр інструментів місцевого економічного розвитку, які можуть стимулювати розвиток економіки в громадах.
Публікація містить ідентифікацію головних викликів та можливих недоліків у процесі планування та моніторингу органами місцевої влади власних видатків на енергоносії та інвестицій в енергоефективність, способів використання отриманих заощаджень з економії, а також рекомендації для громад щодо варіантів уникнення і/чи вирішення зазначених проблеми та обґрунтування, яким чином методологія Європейської Енергетичної Відзнаки дозволить зробити це максимально ефективно.
Цей звіт містить результати «Дослідження щодо справедливого та ефективного розподілу податку на доходи фізичних осіб», яке виконувалося Українським центром соціальних реформ на замовлення «U-LEAD з Європою» та у співпраці з SKL International. Експерти проаналізували вплив характеристик зайнятості населення на доходи місцевих бюджетів, а також здійснили оцінку наслідків для фінансової спроможності сільських територіальних громад від зміни підходів до зарахування податку на доходи фізичних осіб.
This report is based on the results of the “Study on the Fair and Effective Personal Income Tax Allocation” carried out by the Ukrainian Center for Social Reforms as commissioned by U-LEAD with Europe in cooperation with SKL International. Experts have analyzed the impact of population’s employment characteristics on local budget revenue, as well as assessed the consequences of changes in approaches to the personal income tax allocation for the financial capacity of rural municipalities.