Алгоритм складається з двох частин:
- створення громадської організації, метою діяльності якої є забезпечення пожежної безпеки у територіальній громаді;
- створення пожежно-рятувального підрозділу для забезпечення добровільної пожежної охорони на базі громадської організації.
Автори посібника рекомендують залучати пожежників, працівників ДСНС, місцеву відповідальну та креативну молодь до проведення активностей у таборі. Саме залучення молоді як волонтерів до літніх таборів створює необхідну атмосферу й стимулює до успіху. Табір отримує користь від енергії, креативності та відданості юних волонтерів, тоді як молодь здобуває цінний досвід, навички та можливості для особистого зростання, які сприяють її загальному розвитку
Посібник поєднує теоретичний матеріал з практичними рекомендаціями, містить посилання на додаткові ресурси, що можуть допомогти громадам у створенні безпечного освітнього середовища.
Посібник, розроблений Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, допоможе органам місцевого самоврядування як замовникам будівництва розібратись з видами захисних споруд, їх особливостями та перевагами в частині захисних властивостей, об’ємно-планувальних рішень та інженерного забезпечення. Він містить систематизовану практичну інформацію щодо типів укриттів, їх порівняльні характеристики, перелік вимог до основних та додаткових приміщень, інклюзивності.
Практичний порадник для комунікаційників у громадах складається з восьми розділів. Зокрема, він містить перелік перевірених джерел інформації щодо цивільної безпеки для підготовки різних видів контенту, рекомендації щодо використання різних платформ для комунікації з населенням та роботи із соцмережами, розповідає про використання сторітелінгу, інтерактивних інструментів та візуальних форм комунікації.
Порадник розроблений для органів місцевого самоврядування та регіональних підрозділів ДСНС командою ГО «Інтерньюз-Україна» у співпраці з ДСНС України та за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Посібник містить поради та правила, які допоможуть знайти правильні рішення: як у питаннях щоденної побутової безпеки, так і у надзвичайних ситуаціях. Посібник розробила команда ГО «Інтерньюз-Україна» у співпраці з ДСНС України та за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Посібник складається з чотирьох тематичних розділів, кожен з яких відповідає за окрему сферу нашого повсякденного життя в умовах воєнного часу:
- підготовку родини до надзвичайних ситуацій,
- безпечну поведінку вдома,
- безпечну поведінку на вулиці,
- взаємодопомогу.