Полтавські громади вчилися моделювати роботу медичної «первинки»

Консолідація зусиль фахівців, влади всіх рівнів та конструктивної громадськості у формі відкритого діалогу дозволяє пояснити та сприйняти нововведення та усунути негативний вплив стереотипів.

Активну участь у нелегкому консультаційно-просвітницькому процесі бере Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування (створений за підтримки Програми U-LEAD з Європою та Мінрегіону).

Днями, під своїм дахом Центр зібрав голів та головних лікарів закладів охорони здоров’я об’єднаних територіальних громад Полтавщини щоб змоделювати роботу закладів первинної ланки у нових умовах. Практичний тренінг відбувся за участі голови правління «Медичного проектного центру», експерта проектного офісу «Сільська медицина» Оксани Сивак та місцевих фахівців: Директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака та експерта з децентралізації Полтавського ЦРМС Олександра Ісипа.

Синергія зусиль медиків, місцевої влади та представників «третього сектору» дозволить отримати позитивний результат. Оксана Сивак, експерт проектного офісу «Сільська медицина» зазначає: «Ми намагаємося дати колегам з регіонів реальні робочі інструменти, які дозволять змоделювати матеріальну складову роботи їхнього закладу за нових умов фінансування. Ми розробили такий собі калькулятор, де кожна громада зможе розрахувати скільки коштів отримає лікар, коли гроші підуть за пацієнтом. Тут, по суті, немає правильних і неправильних рішень. А наше завдання надати чіткі правила гри та ознайомити із робочими інструментами».

Учасники тренінгу отримали теоретичні знання та практичні поради щодо функціонування первинної ланки медицини у нових умовах фінансування. Жваве обговорення викликали питання щодо планування мережі первинної медичної допомоги у сільський місцевості та мотиваційного пакету для медпрацівників.

За словами Директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака керівництво області планує найближчим часом підключити усі Центри ПМСД та амбулаторії до мережі Інтернет, відбувається формування реєстрів пацієнтів. Завдяки реалізації в області субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертензію у Полтавській області» та Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» планують доукомплектувати заклади медичним обладнанням, інструментарієм та виробами медичного призначення.

«Активізація громади – це зараз найголовніше. Громадське суспільне життя вимагає від нас цього. Ми не повинні розраховувати, що хтось прийде й вирішить все за нас», – наголошує Олексій Рябоконь, голова Пирятинської ОТГ, очільник найбільшої за населенням об’єднаної територіальної громади в області.

Нині Полтавщина є одним із лідерів із співробітництва. Так ОТГ Кременчуцького району завдяки цьому механізму створили та успішно утримують унікальну установу – спільний Центр первинної медико-санітарної допомоги. Це гарний приклад для решти громад області в наданні доступних медичних послуг.

Потенціал розвитку ОТГ Полтавської області визнаний – вони обіймають провідні місця у рейтингах фінансової спроможності. Це красномовний результат щоденної спільної та злагодженої співпраці керівників громад, профільних департаментів облдержадміністрації та Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування.

26.12.2017 - 15:30 | Переглядів: 14814
Полтавські громади вчилися моделювати роботу медичної «первинки»

Приєднані зображення:

Теги:

медицина

Область:

Полтавська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 жовтня 2024

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини для участі у проєкті з визначення пріоритетів у відновленні

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини...

Асоціація міст України спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) оголошують конкурсний відбір для...

17 жовтня 2024

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили дієві підходи до взаємодії з бізнесом і жителями

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили...

10-11 жовтня медіа ШоТам за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» об’єднало понад 100 голів громад та їхніх заступників з...

17 жовтня 2024

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Затверджено зміни до Переліку територій, на...

Наказом Мінреінтеграції від 16 вересня 2024 року №293 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися)...

17 жовтня 2024

Президент підписав Закон «Про публічні консультації»

Президент підписав Закон «Про публічні...

  Президент підписав Закон України «Про публічні консультації» (законопроєкт №4254). Як повідомлялося, Закон...