8-9 грудня, за підтримки Мінрегіону та Міносвіти, у Чернівецькому Національному Університеті імені Юрія Федьковича, у рамках міжнародної конференції, відбулася зустріч науковців, громадських організацій, експертів з ЄС, представників Агенцій Регіонального Розвитку та вищих навчальних закладів Одеської, Чернівецької, Закарпатської та Івано-Франківської областей. Також, у рамках заходу, була проведена окрема зустріч з керівництвом Чернівецької області.
Метою конференції є активізація участі університетів і розвиток наукового співробітництва у рамках Європейської стратегії для Дунайського регіону (ЄСДР), презентація кращих практик менеджменту університетівта презентація стратегії Смарт Спеціалізації. Застосування науково-дослідницького досвіду вищих навчальних закладів, розвиток їх інноваційного потенціалу та співпраця між представниками науки, влади та бізнесу формує регіональну спроможність та сприяє його економічно-соціальному розвитку. Таку думку щодо підходу Смарт Спеціалізації висловив Ростислав Томенчук- голова правління Українського інституту міжнародної політики та Едвард Рахімкулов, з центру соціального партнерства та лобіювання НаУКМА. Крім концепції стратегії та визначення її головних компонентів був зроблений акцент на практичні завдання для університетів та переваги, які отримують ВНЗвід співпраці у рамках Смарт Спеціалізації. Важливо розуміти, що активна участь ВНЗ у процесі будування стратегії та взаємозв’язку з усіма зацікавленими сторонами є, у першу чергу, вигідною для університетів оскільки відкриває можливість комерціалізації досліджень та заохочення інвестицій.
Кращі практики з менеджменту університету та будування ефективної роботи на різних рівнях його структури були презентовані Анет Костер - спеціалістом по забезпеченню якості та організаційного розвитку Вюрцбурського університету (Баварія). Пані Костер розповіла про важливість формування стратегії університету, як передумови до успішного менеджменту. Зокрема, під час презентації, було виділено кілька аспектів. Увага приділялася пріоритезації наукових досліджень та викладанню, формуванню визначених та задокументованих обов’язків на усіх організаційних рівнях. Була підкреслена важливість створення нових адміністративних підрозділів для роботи над бізнес-аналітикою, підтримки старт-апів, та розвитку маркетингу. Також важливим є підвищення компетенції щодо менеджменту серед наукового і викладацького складу університету через програми і тренінги у тому числі організація мереж для обміну досвідом.
Не менш важливими є мережі співпраці та комунікації на рівнях університетів у рамках Дунайської стратегії, що поєднують одразу кілька пріоритетних напрямів. Себастіан Шафер - директор секретаріату Дунайської Спілки Ректорів (Австрія), розповів про діяльність мережі, процедуру залучення та актуальні проекти. Наразі, однією з головних проблем у контексті міжнародної співпраці українських університетів є відсутність цілісного знання щодо існуючих проектів і програм та процесу до їх приєднання. На це питання звернула увагу Надія Афанасьєва, експерт Українського інституту міжнародної політики. Зокрема, була представлена низка пріоритетних проектів та мереж співпраці у рамках Дунайської стратегії (проект Danube-INCO.net, база даних Keep, інструмент Euro Access, програма COSME, освітня програма ЄС Erasmus+, програма Креативна Європа та інші) та поетапна процедура залучення до мереж. Також, була підкреслена важливість створення синергії 11 пріоритетних напрямів ЄСДР між університетами для їх активної участі у транспортній, енергетичній, екологічній та інших пріоритетних сферах у рамках Дунайської стратегії.
Міжнародна конференція "Роль та можливості для університетів в Європейській стратегії для Дунайського регіону" ініційована Українським інститутом міжнародної політики у партнерстві з Мінрегіоном та Міносвіти за підтримки Фонду Ганса Зайделя в Україні.
Довідка:
Європейська стратегія для Дунайського регіону (ЄСДР) об’єднує 14 країн басейну річки Дунай. Стратегія працює у 11 пріоритетних напрямах: розвиток транспортної інфраструктури, екологічні виклики, підтримка конкурентоспроможності, розвиток знань, інституційна спроможність, безпека у регіоні та інші. Мінрегіон є відповідальним в Україні за виконання та комунікацію у рамках Дунайської стратегії. 4 області України входять у ЄСДР: Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Одеська.
Джерело:
Український інститут міжнародної політики
Поділитися новиною:
08 листопада 2024
21 листопада - тренінг «Окремі питання...
21 листопада о 10.30 розпочнеться тренінг на тему: «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка...
08 листопада 2024
Оновлення Положення про атестацію педагогічних працівників: основні зміни
Оновлення Положення про атестацію педагогічних...
Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом від...
08 листопада 2024
Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище
Шполянська громада підтримує і розвиває своє...
У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...
08 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського соціологічного...