Проблемні питання створення громад на Донеччині

Три об'єднані громади – Волноваська, Ольгінська та Хлібодарівська ОТГ Волноваського району – були готові йти на перші вибори. Всі необхідні документи передали до ЦВК, чекаючи призначення дати виборів на грудень поточного року. Проте Центрвиборчком не дав цим громадам дозволу на вибори, мотивуючи це небезпечністю окремих територій Волноваського району, які межують з лінією зіткнення.

Можливі шляхи виходу зі складної ситуації обговорювалися під час круглого столу, що відбувся у Волновасі за участю посадовців району, сільських та селищних рад, представника Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО. Організатором заходу виступив Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

За словами радника з питань децентралізації Донецького ЦРМС Максима Ткача, Волноваський район відчув на собі протиріччя в законодавчому полі. Перші вибори в громади призначає ЦВК. Але в 2015 році була прийнята постанова Верховної Ради, згідно з якою вибори не проводилися в тих населених пунктах, що знаходяться на лінії розмежування, через питання безпеки. Поки від законодавців нема чітких роз’яснень, хто саме призначатиме перші вибори в тих ОТГ, які підпали під постанову Верховної Ради.

Обговорення вийшло жвавим, кожен міг висловити своє ставлення до ситуації. Олександр Ворожбит, новотроїцький селищний  голова, запевняв, що проводити вибори на території ради проблематично, тому що в 20 кілометрах знаходяться позиції ворога. В самому Новотроїцькому працює КПВВ, чи не кожного дня в селі чути постріли. Новотроїцька селищна рада повинна увійти до складу Ольгінської територіальної громади. Населення ОТГ складатиме 20 тисяч осіб, а бюджетоутворюючим підприємством стане Новотроїцьке рудоуправління.

Петро Буряк, іванівський сільський голова, зазначив, що місцеві мешканці готові об’єднуватися в громаду, бо розуміють усі можливості подальшого розвитку. Першочерговим завданням має стати будівництво дороги від Іванівки до Волновахи, яка стане центром об’єднаної громади.

Певна частина присутніх на засіданні круглого столу висловлювала свої хвилювання з приводу майбутніх перспектив розвитку ОТГ, залучення інвесторів для будівництва інфраструктури та потужного виробництва, невикористання орних земель через їх зайнятість фортифікаційними спорудами тощо.

Олена Зборовська, хлібодарівський сільський голова, зазначила: «Ми провели велику роботу за підтримки районної влади та РДА, чекали виборів на грудень, але нам їх не призначили. Впевнені, що після створення ОТГ життя змінилося б на краще, було би більше перспектив. Ми чекали на будівництво Центра безпеки в Хлібодарівці. Хотіли об’єднатися, щоб спільними зусиллями вирішувати нагальні проблеми. Наша громада, куди увійшли 24 населені пункти, була б спроможною, бо на території працюють Хлібодарівський кар’єр та сільгосппідприємства».

За результатами обговорень під час круглого столу команда Донецького ЦРМС за підтримки представника МінТОТ України напрацює певні рекомендації центральним органам влади, щоб їх за можливості врахували під час проведення реформи децентралізації.

20.11.2017 - 14:31 | Переглядів: 12433
Проблемні питання створення громад на Донеччині

Приєднані зображення:

Область:

Донецька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 липня 2024

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи знищення комунального майна внаслідок бойових дій - запис вебінару

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...

Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...

26 липня 2024

Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху

Проєктна діяльність освітян: можливості,...

Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...

26 липня 2024

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...

26 липня 2024

Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку

Конятинська громада: коли проєкти стають...

Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...