Анонс: e-Health наближається до регіонів

В Україні активно проходить тур одноденних навчальних семінарів з впровадження електронної системи для керівництва закладів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), у тому числі ПМСД громад. 

Дати майбутніх заходів:

21 листопада – Черкаси (Черкаська та Кіровоградська області)
23 листопада – Рівне (Рівненська та Волинська області)
30 листопада - Дніпро (Дніпропетровська та Запорізька області)

Проводяться семінари представниками Проектного офісу e-Health при Міністерстві охорони здоров’я. Тур відбувається за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та проекту EDGE, що фінансується Урядом Канади. 

Запровадження системи електронної охорони здоров'я e-Health є частиною модернізації системи охорони здоров'я, включаючи покращення надання послуг. З іншого боку, це важлива частина нового механізму фінансування охорони здоров'я.
Заклади первинної медичної допомоги будуть отримувати компенсацію за надані медичні послуги на основі кількості пацієнтів, які уклали декларації з лікарями установ (подушний норматив).

Електронна система охорони здоров’я стане обов’язковою з серпня 2018 року, тому першочерговим завданням є навчити медичних працівників користуватися електронною системою та поінформувати людей, щоб вони могли обрати свого лікаря. Метою заходів є початок конструктивного діалогу з працівниками первинної медичної ланки, які безпосередньо будуть впроваджувати центральний компонент програми eHealth на місцях – з головними лікарями лікарень, представниками первинної ланки медицини, сімейними лікарями, тощо.

Під час семінару експерт проектного офісу e-Health Світлана Котляревська презентує  центральний компонент електронної системи e-Health та етапи її запуску, пояснює, як проводиться реєстрація лікаря та реєстрація Декларації. Окремо увага приділяється правовій базі впровадження електронної системи e-Health.  

Олена Решетняк та Михайло Довгопол, експерти Харківської експертної групи підтримки медичної реформи, висвітлюють нову роль головного лікаря в умовах автономізації  медичних закладів. Для учасників проводиться порівняльний аналіз місячного бюджету центру первинної медичної допомоги на основі «червоних» та «зелених» списків пацієнтів; пояснюються виклики в умовах нової системи фінансування та нові ролі адміністраторів. 

В кінці семінару розробники медичних інформаційних систем (МІС) з приватного сектора, які співпрацюють з МОЗ, презентують свої електронні продукти, а медичні заклади мають можливість обирати на ринку додаткові МІС сумісні з системою e-Health.  

Перший семінар цієї серії був проведений 17 жовтня у Бахмуті. В ньому взяли участь більше 100 головних лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги з Донецької та Луганської областей. На сьогодні проведено 9 семінарів за участі фахівців Харківської, Полтавської, Сумської, Вінницької, Хмельницької, Одеської, Миколаївської, Львівської, Тернопільскої, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Кількість учасників cемінарів  перевищила очікування, а іноді й можливості замовлених аудиторій – наприклад, у Львові та Вінниці люди стояли.

Учасники семінарів цікавилися графіком впровадження системи e-Health, параметрами потрібного комп’ютерного обладнання, вартістю використання медичних інформаційних систем (МІС). Багато питань стосувалося реформи первинної ланки охорони здоров’я: наприклад, чи буде скорочення сімейних лікарів та як буде фінансуватися первинна ланка медичної допомоги, якщо пацієнти не встигнуть підписати Декларації з лікарями? 

Теги:

анонс медицина

Область:

Волинська область Дніпропетровська область Запорізька область Кіровоградська область Рівненська область Черкаська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 липня 2024

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи знищення комунального майна внаслідок бойових дій - запис вебінару

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...

Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...

26 липня 2024

Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху

Проєктна діяльність освітян: можливості,...

Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...

26 липня 2024

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...

26 липня 2024

Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку

Конятинська громада: коли проєкти стають...

Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...