Представники об’єднаних територіальних громад з Тернопільщини взяли участь в обговоренні питань утворення ОТГ на Прикарпатті

Під головуванням заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Богдана Кобилянського у Долині відбулось засідання «круглого столу» з питань децентралізації. Захід було організовано для представників місцевого самоврядування з Долинського та Рожнятівського районів.

Участь в обговоренні взяли перший заступник голови РДА Віктор Громиш, заступник очільника районної ради Михайло Лаврів, міський голова Володимир Гаразд, начальник управління регіонального розвитку департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА Роман Мочерняк, директори Івано-Франківського та Тернопільського центрів розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк і Віктор Литвинчук. Долучились до обговорення й представники об’єднаних територіальних громад з Тернопільської області. 

Директор ІФ ЦРМС Руслан Панасюк, відкриваючи засідання, підкреслив, що відповідно до оновленого перспективного плану в нашій області планують утворити 57 ОТГ. Зокрема, дві територіальні громади в Долинському районі (Долинську та Витвицьку ОТГ) та чотири в Рожнятівському (Рожнятівську, Спаську, Перегінську та Брошнів–Осадську об’єднанні громади). Щоправда, говорить експерт, просування реформи децентралізації у цих районах відбувається досить мляво. Як результат, утворено лиш одну - Витвицьку ОТГ на Долинщині. На Рожнятівщині до цього часу не утворено взагалі жодної ОТГ. 

Говорячи про реформу місцевого самоврядування на Прикарпатті, експерт нагадав, що в нашій області утворено 15 територіальних громад. Сьогодні ведеться робота над забезпеченням якісного та збалансованого функціонування цих ОТГ. Територіальні громади мають значні фінансові ресурси, проте у них є брак у кваліфікованих кадрах. 

Заступник голови облдержадміністрації Богдан Кобилянський наголошував на важливості проведення реформи місцевого самоврядування в Україні. На його переконання, нині відбуваються значні зміни в сфері публічного управління та вибудовується нова система координат.

Директор Тернопільського центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Литвинчук повідомив, що впродовж 2015-2017 років на Тернопільщині утворено 39 ОТГ. На розвиток інфраструктури цих громад минулоріч з Державного бюджету було виділено 142 млн гривень. Нині представники обласної влади спільно з експертами працюють у двох напрямках. «Перший напрямок – це продовження об’єднання територіальних громад в області. На другому рівні ми навчаємо громади ставити спроможними, тобто заробляти кошти, оскільки розуміємо, що донорські програми не будуть вічними», — підкреслив Віктор Литвинчук.

Директор Тернопільского ЦРМС особливо наголошував на важливості підготовки та формуванні кадрового потенціалу в ОТГ. «Ми навчаємо представників ОТГ створювати власні стратегії розвитку, робити інвестиційні проекти, допомагаємо впроваджувати в громадах інструменти електронного врядування, а також надавати якісні публічні послуги», — наголосив Віктор Литвинчук.

У свою чергу, міський голова Долини Володимир Гаразд сказав, що одностайної підтримки процесу об’єднання у Долині поки немає. Він наголошував на необхідності утворення ОТГ та закликав громадськість наважитись на цей відповідальний крок. 
Поряд з тим Володимир Гаразд презентував гостям з Тернопільшини здобутки Долини в сфері енергоефективності.

У рамках перебування на Долинщині тернополянам було представлено й інші успішні проекти, зреалізовані на Прикарпатті. Так, зокрема, експерт «Туристичної асоціації Івано-Франківщини» Лада Маланій ознайомила їх з транскордонним проектом «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки», а також розповіла про створення ключових продуктів розвитку територій.

13.06.2017 - 12:16 | Переглядів: 11321

Приєднані зображення:

Область:

Тернопільська область Івано-Франківська область

Джерело:

Івано-Франківська обласна державна адміністрація

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 листопада 2024

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...

Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...

12 листопада 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 листопада 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...