Безпека та захист в об’єднаних територіальних громадах

«Чи можна впевнено дбати про розвиток громади, не забезпечивши її безпеку?» - з такого питання  до керівників  громад директора Чернігівського підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Ірини Кудрик  почався семінар з питань організації та створення в об’єднаних громадах  системи захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

Адже в умовах додаткових повноважень, які набувають об’єднані громади, питання цивільного захисту постають серйозним завданням перед органами місцевого самоврядування.

Організаторами навчального заходу, що відбувся 9 червня, виступили Управління ДСНС України у Чернігівській області та Центр розвитку місцевого самоврядування за участі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації, а також навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.

"Прийнятні умови життєдіяльності людини значною мірою базуються на забезпеченні належних умов безпеки її перебування в навколишньому середовищі. Тому одним із основних заходів реформування адміністративно-територіального устрою є побудова такої системи захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, яка спроможна забезпечити безпеку людини. Це все може забезпечити створення місцевої системи цивільного захисту, керівником якої є голова громади", - зазначив у своєму виступі заступник начальника Управління ДСНС України у Чернігівській області полковник служби цивільного захисту Олександр Нагуло.

Під час  семінару обговорені основні етапи побудови системи цивільного захисту на місцях, зокрема створення структурного підрозділу у сфері цивільного захисту, комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, а також місцевих пожежно-рятувальних команд з метою забезпечення гасіння пожеж та реагування на надзвичайні ситуації на території об’єднаної територіальної громади. 

Центром розвитку місцевого самоврядування  презентовано керівникам  громад методичний посібник "Практичний порадник з реалізації основних заходів цивільного захисту в умовах реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні", розроблений  ДСНС України.
На завершення заходу керівники громад висловили слова вдячності організаторам за надану необхідну методичну допомогу та побажання щодо подальшої плідної співпраці у забезпеченні безпеки життєдіяльності в громадах  Чернігівщини.

10.06.2017 - 16:11 | Переглядів: 10865

Приєднані зображення:

Область:

Чернігівська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024