В Тульчині розпочав свою роботу круглий стіл з питань практики впровадження закону України "Про співробітництво територіальних громад".
Захід відбувся з ініціативи Комітету Верховної ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за підтримки швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO.
Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська та перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, депутати обласної Ради Андрій Мельник і Людмила Головашич взяли участь у заході. Народний депутат України, заступник голови Комітету Сергій Кудлаєнко та народний депутат Іван Спориш закликали присутніх до діалогу в обговоренні децентралізаційних процесів, що відбуваються в країні.
Участь у круглому столі взяли голова Тульчинської райдержадміністрації Василь Підболячний, голова районної ради Олексій Авраменко, представники проекту, міські та сільські голови, депутати рад, громадськість і засоби масової інформації.
У своєму вітальному слові перший заступник голови облради Людмила Щербаківська зазначила важливість проведення широкого обговорення результатів швейцарсько-українського проекту та перспектив розвитку об'єднаних територіальних громад. Адже саме в Тульчинському районі утворено дві об'єднані громади - Тульчинська міська та Шпиківська селищна ОТГ. Міський голова Валерій Весняний підкреслив важливість співпраці з DESPRO, завдяки чому відбулося поліпшення умов щодо поводження з твердими побутовими відходами і що стало основною стратегією розвитку міста.
В травні поточного року відбудеться відкриття полігону твердих побутових відходів, що був збудований завдяки спільній дольовій участі державного, обласного, міського бюджетів у взаємодії з коштами швейцарсько-українського проекту.
В обговоренні співробітництва територіальних громад участь взяли сільські та селищні голови, які розповіли про результати впровадження проекту екологічного спрямування в упорядкуванні полігонів твердих побутових відходів та сортуванні сміття.
В області 760 офіційних полігонів, де головним завданням є рекультивація земель, відновлення екологічних показників, впорядкування територій навколишніх сіл та очищення річок, ставків від забруднення відходами.
Представник Департаменту економічного розвитку Полтавської облдержадміністрації Марія Долженко поділилась досвідом співпраці зі швейцарсько-українським проектом на теренах області та повідомила, що 25 відсотків сільських і селищних рад задіяні в реалізації різних напрямів договорів.
Під час проведення круглого столу учасники заходу відвідали об'єкт будівництва - полігон твердих побутових відходів у Тульчинській міській об'єднаній територіальній громаді. 31 березня круглий стіл з питань практики впровадження закону України про співробітництво територіальних громад продовжить свою роботу у Вінниці, де розглянуть механізми та різні форми співпраці територіальних громад з проектом DESPRO.
5 квітня комітет ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розгляне пропозиції та напрацювання круглого столу щодо подальшої співпраці в рамках швейцарсько-українського проекту DESPRO з питань внесення змін до законів України щодо поліпшення екологічної безпеки територіальних громад області.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...