Реформа охорони здоров’я, нові виборчі правила для зміни політичних еліт в України, контроль за публічними фінансами та реальний вплив на прийняття рішень у державі — у Полтаві обговорили основні напрямки реформ
До Полтави доїхав Всеукраїнський тур “ЗміниТИ”. Експерти ГО “Центр UA”, Реанімаційного пакету реформ та працівники МОЗ у регіонах України зустрічаються з журналістами, активістами, медиками, представниками міського самоврядування та об’єднаних територіальних громадою, щоб обговорити хід основних реформ в Україні.
– Ми влаштовуємо зустрічі, під час яких обговорюємо всі “гострі кути” майбутніх реформ. Хочемо перевести критику і нерозуміння у конструктивне поле вирішення проблем. Усі висловлені сьогодні зауваження фіксуються нашими аналітиками і будуть передані зацікавленим чиновникам, зокрема, у Міністерство охорони здоров’я. Усі проблеми реформування повинні вирішуватися ще на рівні концепції. А не за фактом, коли вже зміни відбулися, а потім під державними установами збираються багатолюдні мітинги проти них, – зауважила Інна Борзило, лидерка напрямку ГО “Центр UA”.
У режимі публічних консультацій обговорили 4 основні напрямки реформування:
– Ми вже напрацювали Зелену книгу проблем. Обговорюючи їх у регіонах, зараз напрацьовуємо матеріали для Білої книги рішень. У будь-якій реформі є певна послідовність кроків, і відмовитися не можна від жодного з них. Тільки тоді вони будуть дієвими, – говорить Андрій Андрушків, ГО “Центр UA”.
Мета всеукраїнського туру — почути думку регіонів і зробити реформи невідворотними. Тобто, ухвалити такі закони і рішення, які, навіть за умови чергової зміни міністрів, складу Верховної Ради чи представників виконавчої влади не допустять повернення назад, а дозволять рухатися в уже обраному напрямку. Бо інакше з початкової точки Україна навряд чи зрушить. Також організатори заходу попросили полтавців вплинути на народних обранців з Полтавщини, аби ті підтримали хід медреформи. Адже поки що велика кількість з ужепідготовлених законопроектів та постанов блокується саме у Верховною Радою.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...