Майже 700 мільйонів гривень отримають цьогоріч об’єднані громади Дніпропетровщини на розвиток власних територій, – Валентин Резніченко

Об’єднання територій і ресурсів є основною передумовою успішного розвитку громад. Це вже відчувають на собі 16 об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини. Нині вони самостійно визначають, як розпоряджатися бюджетними коштами та на що їх спрямовувати. У 2016-му об’єднані громади регіону отримають на розвиток територій майже 700 мільйонів гривень підтримки. До кінця року в області планують створити ще до 20 об’єднаних громад. 

«На Дніпропетровщині триває процес децентралізації. Її переваги вже відчувають 16 об’єднаних громад області. До кінця року плануємо створити ще до 20. Що дає об’єднання? Громади мають прямі зв’язки з держбюджетом та самостійність у розпорядженні коштами. Цьогоріч з бюджетів різних рівнів громади регіону отримають на розвиток територій майже 700 мільйонів гривень», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. 

З початку року громади області отримали на розвиток майже 500 млн. грн.: 273 млн. – з обласного та місцевих бюджетів, понад 200 млн. – з держбюджету. До кінця 2016-го буде виділено ще понад 180 млн. грн. 

Усі кошти – на розвиток територій. Першочергові плани – реконструкція доріг, будівництво водоводів, ремонт шкіл, дитячих садочків і лікарень, створення Центрів надання адмінпослуг, впровадження енергоефективних технологій. 

Після об’єднання громад їхні бюджети зросли в середньому майже на 40%. Переваги бюджетної самостійності оцінили у Слобожанській селищній об’єднаній громаді. Якщо у 2015-му бюджет громади становив близько 80 млн. грн., то цьогоріч він зріс майже до 155 млн. У порівнянні з минулим роком доходи Богданівської та Вербківської громад збільшилися приблизно на 40%, Зеленодольської – на 60%, а Апостолівської й Новоолександрівської – більш ніж на 70%. 
У 2015 році на Дніпропетровщині було створено 16 об’єднаних громад: Богданівська, Вербківська, Сурсько-Литовська, Ляшківська, Могилівська, Вакулівська (колишня Жовтнева), Нивотрудівська, Апостолівська, Зеленодольська, Грушівська, Мирівська, Новопокровська, Єлізарівська, Солонянська, Новоолександрівська, Слобожанська (колишня Ювілейна). 

Загалом, на Дніпропетровщині планується створити 84 об’єднані територіальні громади.

Область:

Дніпропетровська область

Джерело:

Сайт Дніпропетровської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 вересня 2024

Бюджети громад 2025 – які пропозиції до Держбюджету підтримав парламентський комітет з місцевого самоврядування

Бюджети громад 2025 – які пропозиції до...

26 вересня Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та...

26 вересня 2024

В Офісі Президента розповіли про пріоритети регіональної політики на 2025 рік

В Офісі Президента розповіли про пріоритети...

Наступного року регіональна політика зосередиться на зміцненні обороноздатності країни та подоланні наслідків,...

26 вересня 2024

Як громади розвивають культуру та долають виклики в цій сфері — тези з брифінгу мерів

Як громади розвивають культуру та долають...

Культура — галузь, що часто залишається позбавленою належної уваги в суспільстві, особливо в умовах війни. Однак саме...

26 вересня 2024

Диджитальний перехід у культурі: чому це має хвилювати українців?

Диджитальний перехід у культурі: чому це має...

Cвіт невпинно диджиталізується, і вже ні для кого не є фантастичним той факт, що поруч зі звичайною реальністю існує...