Майже 700 мільйонів гривень отримають цьогоріч об’єднані громади Дніпропетровщини на розвиток власних територій, – Валентин Резніченко
Об’єднання територій і ресурсів є основною передумовою успішного розвитку громад. Це вже відчувають на собі 16 об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини. Нині вони самостійно визначають, як розпоряджатися бюджетними коштами та на що їх спрямовувати. У 2016-му об’єднані громади регіону отримають на розвиток територій майже 700 мільйонів гривень підтримки. До кінця року в області планують створити ще до 20 об’єднаних громад.
«На Дніпропетровщині триває процес децентралізації. Її переваги вже відчувають 16 об’єднаних громад області. До кінця року плануємо створити ще до 20. Що дає об’єднання? Громади мають прямі зв’язки з держбюджетом та самостійність у розпорядженні коштами. Цьогоріч з бюджетів різних рівнів громади регіону отримають на розвиток територій майже 700 мільйонів гривень», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
З початку року громади області отримали на розвиток майже 500 млн. грн.: 273 млн. – з обласного та місцевих бюджетів, понад 200 млн. – з держбюджету. До кінця 2016-го буде виділено ще понад 180 млн. грн.
Усі кошти – на розвиток територій. Першочергові плани – реконструкція доріг, будівництво водоводів, ремонт шкіл, дитячих садочків і лікарень, створення Центрів надання адмінпослуг, впровадження енергоефективних технологій.
Після об’єднання громад їхні бюджети зросли в середньому майже на 40%. Переваги бюджетної самостійності оцінили у Слобожанській селищній об’єднаній громаді. Якщо у 2015-му бюджет громади становив близько 80 млн. грн., то цьогоріч він зріс майже до 155 млн. У порівнянні з минулим роком доходи Богданівської та Вербківської громад збільшилися приблизно на 40%, Зеленодольської – на 60%, а Апостолівської й Новоолександрівської – більш ніж на 70%.
У 2015 році на Дніпропетровщині було створено 16 об’єднаних громад: Богданівська, Вербківська, Сурсько-Литовська, Ляшківська, Могилівська, Вакулівська (колишня Жовтнева), Нивотрудівська, Апостолівська, Зеленодольська, Грушівська, Мирівська, Новопокровська, Єлізарівська, Солонянська, Новоолександрівська, Слобожанська (колишня Ювілейна).
Загалом, на Дніпропетровщині планується створити 84 об’єднані територіальні громади.
Share the news:
15 July 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 July 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 July 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...
14 July 2025
Partnerships for resilience: key takeaways from URC 2025 panel
Partnerships for resilience: key takeaways from...
At the Ukraine Recovery Conference (URC 2025) in Rome, a high-level panel discussion was held on the role of...