На думку голови Новоукраїнської ОТГ Олександра Корінного, всі, хто мав бажання і
сміливість — вже розпочали процес об’єднання, інші будуть тягнути до останнього.
"Допускати затягування процесу створення ОТГ у всій країні не можна з кількох причин", – говорить голова ОТГ: «По-перше, не може частина країни жити у одних умовах, а інша — в інших. По-друге, вже створено освітні і культурні округи, визначено опорні школи, триває розробка проектів медичних округів – все це має робитись із урахуванням адміністративно-територіального розподілу, а не навмання. Третє, найголовніше, всіляко сприяти тим, хто вирішив створити ОТГ. Зайві перепони, в тому числі і законодавчі, лише гальмують рух вперед».
Слова голови Новоукраїнської ОТГ підтверджують і експерти АМУ, які в рамках «Децетралізаційного марафону» вже відвідали шістнадцять із п’ятдесяти потенційних центрів об’єднаних громад. «Практично на всіх територіях нині дискутують над питання скільки ОГТ створювати на території району – одну чи декілька» — говорить експерт з юридичних питань проекту «Пульс» Володимир Нижник.
«Непоодинокі випадки, коли селищні ради приймають рішення розпочати процес обговорення створення ОТГ, а потім, можливо під тиском зовнішніх обставин, його відкликає або пригальмовує процес. Між тим, вже сьогодні ми можемо говорити про переламні моменти. Активні і завзяті сільські голови беруть ініціативу у свої руки, ламаючи схему «один район — одна громада», гуртують навколо себе однодумців і наполегливо йдуть до поставленої мети».
У рамках «Децентралізаційного марафону» проявилась ще одна тенденція. Після обговорення бюджетних і юридичних питання обов’язково із зали лунає запитання: «А як живуть ті, хто вже об’єднався?». На щастя, відповідаючи на нього, експерти АМУ мають десятки прикладів успішного господарювання і розвитку територій, особливо враховуючи, що всі території, які живуть за новим бюджетним і податковим законодавством, значно перевиконали дохідні частини бюджетів у першій половині 2016 року.
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...
13 листопада 2024
Програми Європейської комісії, доступні українським громадам
Програми Європейської комісії, доступні...
Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...