На думку голови Новоукраїнської ОТГ Олександра Корінного, всі, хто мав бажання і
сміливість — вже розпочали процес об’єднання, інші будуть тягнути до останнього.
"Допускати затягування процесу створення ОТГ у всій країні не можна з кількох причин", – говорить голова ОТГ: «По-перше, не може частина країни жити у одних умовах, а інша — в інших. По-друге, вже створено освітні і культурні округи, визначено опорні школи, триває розробка проектів медичних округів – все це має робитись із урахуванням адміністративно-територіального розподілу, а не навмання. Третє, найголовніше, всіляко сприяти тим, хто вирішив створити ОТГ. Зайві перепони, в тому числі і законодавчі, лише гальмують рух вперед».
Слова голови Новоукраїнської ОТГ підтверджують і експерти АМУ, які в рамках «Децетралізаційного марафону» вже відвідали шістнадцять із п’ятдесяти потенційних центрів об’єднаних громад. «Практично на всіх територіях нині дискутують над питання скільки ОГТ створювати на території району – одну чи декілька» — говорить експерт з юридичних питань проекту «Пульс» Володимир Нижник.
«Непоодинокі випадки, коли селищні ради приймають рішення розпочати процес обговорення створення ОТГ, а потім, можливо під тиском зовнішніх обставин, його відкликає або пригальмовує процес. Між тим, вже сьогодні ми можемо говорити про переламні моменти. Активні і завзяті сільські голови беруть ініціативу у свої руки, ламаючи схему «один район — одна громада», гуртують навколо себе однодумців і наполегливо йдуть до поставленої мети».
У рамках «Децентралізаційного марафону» проявилась ще одна тенденція. Після обговорення бюджетних і юридичних питання обов’язково із зали лунає запитання: «А як живуть ті, хто вже об’єднався?». На щастя, відповідаючи на нього, експерти АМУ мають десятки прикладів успішного господарювання і розвитку територій, особливо враховуючи, що всі території, які живуть за новим бюджетним і податковим законодавством, значно перевиконали дохідні частини бюджетів у першій половині 2016 року.
Share the news:
12 November 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 November 2024
Strengthening the Local Economy. What Are...
Today, the economic success of a community is based not only on the quantity of goods produced, but also on its...
12 November 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 November 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...