Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку (АРР).
Днями в Мінрегіоні за підтримки проєкту UCORD «Згуртованість та регіональний розвиток України», відбулася робоча нарада за участі представників АРР та військових адміністрацій під головуванням заступника Міністра Олексія Рябикіна.
Про це повідомляється на офіційній сторінці проєкту UCORD.
За словами Олексія Рябикіна, у контексті європейської інтеграції та впровадження реформи управління публічними інвестиціями, яка покликана спрямовувати обмежений фінансовий ресурс на ключові проєкти, агенції мають бути тими інституціями, які допомагатимуть громадам та регіонам реалізовувати такі проєкти.
Крім того, міністерство бачить агенції майданчиками підготовки кадрового потенціалу для органів місцевого самоврядування і органів державної влади.
Заступник Міністра подякував швейцарським партнерам, зокрема проєкту UCORD, за інституційну та ресурсну підтримку агенцій, яка допомагає зробити їх сильнішими.
Він запевнив, що підтримка АРР є пріоритетом для Міністерства, яке допомагатиме та підтримуватиме постійну комунікацію, щоб вчасно реагувати на проблеми та виклики.
«Запрошую до постійного діалогу і комунікації, тому що ми можемо одне одному допомагати. АРР – це про майбутнє, і про те, яким чином кожен регіон розвиватиметься і матиме перспективу. За агенціями – лідерство в цьому, а Міністерство сприятиме», - сказав Олексій Рябикін.
Марина Бриль, керівниця проєкту UCORD, підкреслила, що в першій своїй фазі проєкт має шість партнерських областей, у кожній з яких надає інституційну підтримку агенціям регіонального розвитку, прагнучи посилити їхню роль драйверів економічного й соціального розвитку регіонів. Проте співпрацею лише з цими шістьма агенціями проєкт не обмежується.
«Ми вже почали працювати з АРР зі всієї України, і ця співпраця надалі поглиблюватиметься. Зокрема, скоро відбудеться навчальна поїздка до Румунії, долучитися до якої ми запросили директорів усіх українських АРР та представників їхніх наглядових рад. Метою цього візиту є вивчення досвіду румунських колег та покращення розуміння рамкової політики регіонального розвитку й ролі агенцій у стимулюванні економіки регіонів. У майбутньому UCORD пропонуватиме агенціям брати участь у різних грантових програмах, які сприятимуть інституційному розвитку АРР непартнерських областей», - зазначила вона.
Представники агенцій регіонального розвитку вони говорили про досягнення, проблеми та виклики.
Варто зазначити, що всі агенції різні: хтось працює довше, хтось - менше, хтось має більше працівників і краще фінансування, хтось - обмежений у своїх можливостях. Проте всі АРР мають схожі пріоритети і проблеми.
Серед пріоритетів – підтримка громад у створенні стратегій та проєктній діяльності, допомога бізнесу, залучення інвестицій.
Щодо проблем, то це, як правило, недофінансування та брак кваліфікованих спеціалістів, а також втрачена координація між центральними органами влади та агенціями, яка, впевнені, завдяки зусиллям Міністерства та підтримці проєкту UCORD, буде відновлена.
Під час зустрічі досягнуто домовленості, що АРР запропонують Міністерству своє бачення того, чим відомство може допомогти у зміцненні спроможності агенцій. UCORD долучиться до узагальнення цих запитів, щоб мати можливість, за потреби, скоригувати свою діяльність.
За словами заступника Міністра, таких зустрічей між Мінрозвитку та агенціями відтепер побільшає.
Нагадуємо, що Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, який впроваджується за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва Swiss Development & Cooperation компанією NIRAS Sweden AB, зосереджується на трансформації організаційних структур агенцій регіонального розвитку в Україні, а також розбудові їх спроможностей задля утвердження їх ролі провідників та фасилітаторів відновлення, здатних визначати регіональні пріоритети та формувати партнерства для розробки та втілення проєктів, які сповна реалізовують потенціал регіонів.
Tags:
regional development regional development agency
Source:
Портал "Децентралізація"
21 November 2024
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...
15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...
21 November 2024
Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини
Програма Polaris провела інформаційну сесію для...
20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
21 November 2024
Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про цифрову доступність
Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про...
Цифрова безбарʼєрність – один із шести ключових напрямків розвитку, визначених у Національній стратегії зі створення...
20 November 2024
Mayors’ Congress in Paris: at least 7 new partnerships are being established
Mayors’ Congress in Paris: at least 7 new...
Just imagine the scale of the Mayors’ Congress in Paris for local government leaders: 1,200 French mayors are...