Якщо в 2014 році сприйняття суспільством децентралізації, яка проводиться в країні, було несформованим, то сьогодні це сприйняття трансформувалося у конкретику і люди націлені на результат реформи. Про це в програмі «Децентралізація – влада громади» каналу «Рада» сказала керівник Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксана Гарнець, порівнюючи результати досліджень на предмет сприйняття реформи, проведених методом фокус-груп.
«В 2014 році ми провели перше дослідження методом фокус-груп, щоб зрозуміти, які найбільш болючі речі у свідомості людей, що стосується децентралізації: чого бояться, чого очікують, як взагалі сприймають реформу. На той момент сприйняття було, я б сказала, несформоване, нейтральне. Слово «децентралізація» було на слуху, але розуміння того, які процеси з цим пов’язані, не було. Зараз ситуація змінилася. Сьогодні люди почали говорити про практичні речі. Якщо в 2014 році лейтмотивом обговорення було «що таке децентралізація», в 2015 році «як вона буде відбуватися», то тепер – «які результати хочемо отримати», - констатувала Оксана Гарнець.
Вона зазначила, що проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, вивчаючи таким чином потребу суспільства в тій чи іншій інформації щодо реформи місцевого самоврядування і децентралізації владних повноважень, спільно з експертним середовищем готує відповіді на всі ті питання, які сьогодні озвучують люди, громади, і подає цю інформацію суспільству в різних формах – від буклетів, брошур, статей до інформаційних відеороликів. Важливим інструментом для надання людям необхідної інформації, Оксана Гарнець назвала широкі дискусії в регіонах на кшталт круглих столів, які також організовує DESPRO за участі як експертів, так і голів вже об’єднаних громад, які можуть поділитися конкретним позитивним досвідом.
Щотижнева програма «Децентралізація – влада громади» телеканалу «Рада», яка присвячена актуальним питанням реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади, виходить за організації Комунікативної групи при Центральному офісі реформ та за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
DESPRO — це швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні”, який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).
Відео:
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...