До 22 вересня Державна програма розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки буде відправлена на розгляд Уряду, - Альона Бабак

 

Питання розвитку гірських територій українських Карпат має розглядатися в контексті людського розвитку і якості життя мешканців гір.


Про це сказала Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак в Києві під час підсумкового круглого столу з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат в контексті підготовки проекту Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки, який розробляється на виконання Указу Президента України «Про розвиток регіону українських Карпат». Захід організований Українською асоціацією районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку.

За словами Альони Бабак, основне задання, яке стоїть перед Урядом та Міністерством, - виробити ефективну політику розвитку гірських територій, інтегровану у загальнодержавну політику регіонального розвитку та обласні стратегії розвитку.

При цьому у процесі формування і реалізації такої політики важливо враховувати не тільки природні, соціально-економічні та інституційні особливості гірських територій, але й кращі світові практики.

«Країни Європейського Союзу для розвитку гірських територій використовують державно-публічне партнерство, субсидіювання виробництва, інвестиційну допомогу, надання компенсацій виробникам, а також збереження природного довкілля гір. Саме ці принципи ми маємо покласти в основу Державної програми розвитку регіону Українських Карпат та підкріпити їх розвитковими проектами, реалізація яких дозволить підвищити економічну конкурентоспроможність гірських територій, забезпечити високу якість життя населення, збереження демографічного потенціалу та етнокультурної спадщини шляхом державної підтримки та ефективного використання місцевого людського та природного капіталу», - сказала Альона Бабак.

Вона закликала обласні державні адміністрації відповідально підійти до фінальних пропозицій до проекту Програми, на які регіони мають лише декілька днів.

Також пані Міністр висловила прохання до центральних органів виконавчої влади глибоко проаналізувати секторальні напрямки майбутньої програми.

«Спільно ми маємо вийти на якісний проект урядового рішення», - резюмувала Альона Бабак.

Крім того, вона подякувала представникам Посольства Республіки Польща за підтримку у проведенні громадських обговорень питань, що стосуються розвитку українських Карпат.

 

 

Міхал Ґєрґонь, Тимчасовий Повірений у справах Республіки Польща в Україні, зазначив, що Польща і надалі підтримуватиме Україну на шляху реформ, а особливо – децентралізації, бо знає, наскільки важливою є роль місцевого самоврядування у розвитку країни.

 

 

Довідка

Матеріал підготовлений в рамках проекту «Сталий розвиток Українських Карпат», за підсумками круглого столу, який відбувся 5 вересня 2019 року Києві, організований Українською асоціацією районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку.

Проект «Сталий розвиток Українських Карпат» впроваджується Українською асоціацією районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку у партнерстві з Посольством Республіки Польща та Міністерством розвитку громад та територій України.

В рамках проекту відбулися 5 круглих столів: у Львівській, на Закарпатській, Івано-Франківській, чернівецькій областях та підсумковий – у Києві.

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 листопада 2024

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...

Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...

12 листопада 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 листопада 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...