Держава має поступово відходити від соціальних пільг і переходити до інвестицій та розвитку бізнесу у Карпатському регіоні, - В’ячеслав Негода

За останні три роки ми переломили психологію ставлення до розвитку Карпат. Зараз вже абсолютно спокійно сприймається теза про необхідність змінити підходи державної політики до розвитку Карпатського регіону і поступово перейти від соціальних пільг до інвестицій та підтримки малого і середнього бізнесу.

Про це сказав Перший заступник Міністра Мінрегіону В’ячеслав Негода в Києві під час підсумкового круглого столу з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат в контексті підготовки проекту Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки, який розробляється на виконання Указу Президента України «Про розвиток регіону українських Карпат».

«Жодна соціальна пільга не втримає людину там, де немає роботи, немає послуг, а отже – немає перспектив. Тому держава разом з регіональною та місцевою владою мають в першу чергу створити умови для наповнення місцевих бюджетів, збільшення робочих місць, поліпшення якості і доступності послуг в Карпатському регіоні. На це і повинна бути спрямована Державна програма розвитку регіону українських Карпат», - сказав В’ячеслав Негода.

Він закликав представників регіонів скористатися унікальним шансом перетворити Карпати в зону розвитку. «Маючи такі ресурси – людей, природу, культуру, традиції – Карпатський регіон не повинен занепадати. Це інвестиційно-приваблива територія, яка має і може розвивати країну. Саме тому до державної програми, яку уряд розглядатиме вже наприкінці вересня, потраплять виключно розвиткові проекти», - зазначив Перший заступник Міністра.

За його словами, регіони подали до фінансування в рамках програми проектів на загальну суму понад 12 мільярдів гривень, більшу частину яких в областях хочуть отримати саме з державного бюджету. «Виглядає так, що регіони і громади відмежовуються від вирішення проблем цієї території, але наголошую, що державна програма – це не значить, що лише держава буде опікуватися розвитком Карпатського регіону. Уряд і Парламент створюють загальні правила і можливості, а задача регіональної і місцевої влади – скористатися цими можливостями, залучивши не лише державні ресурси, а й кошти місцевих бюджетів, бізнесу, міжнародної допомоги тощо. Ми разом з вами маємо буквально декілька днів, щоб дати фінансові розрахунки по запропонованих вами проектах і показати Уряду, що на місцях готові активно і ефективно долучатися до вирішення проблем регіону, а не лише чекатимуть грошей з держбюджету», - сказав В’ячеслав Негода.


Захід відбувся за підтримки проекту «Сталий розвиток Українських Карпат», який впроваджується Українською асоціацією районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку у партнерстві з Посольством Республіки Польща та Міністерством розвитку громад та територій України.

В рамках проекту відбулися 5 круглих столів: у Львівській, на Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях та підсумковий – у Києві.

05.09.2019 - 15:57 | Переглядів: 8359
Держава має поступово відходити від соціальних пільг і переходити до інвестицій та розвитку бізнесу у Карпатському регіоні, - В’ячеслав Негода

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода гірські території регіональний розвиток

Джерело:

Читайте також:

18 грудня 2024

Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»

Програма Polaris запрошує громади до...

Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...

18 грудня 2024

Освітній маркер: що нового в освіті за листопад

Освітній маркер: що нового в освіті за листопад

У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE  - дайджест подій та рішень...

18 грудня 2024

Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу

Практичні інструменти для відновлення даних про...

17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...

18 грудня 2024

Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?

Законодавчі ініціативи для місцевого...

Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...