Відбулося засідання регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад області

В облдержадміністрації відбулося засідання регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад області за участю уповноважених представників потенційних об’єднаних текторіальних громад, які планують утворитися. Розглядалося питання внесення змін до перспективного плану формування територій громад області.

Розпочинаючи засідання, його головуючий, заступник голови облдержадміністрації Валерій Крецул, зазначив, що прийнятий 9 лютого цього року Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільного приєднання територіальних громад» спрощує процедуру утворення ОТГ у тих громадах, де раніше не було консенсусу між усіма суб’єктами об’єднавчого процесу. Закон дозволяє створювати ОТГ у випадку, коли визначено її центр і громади, які прагнуть до об’єднання, мають суміжну між собою територію, а на ній проживає більше половини населення. Громади, які вирішать приєднатися до ОТГ пізніше, можуть зробити це за спрощеною процедурою: без переобирання голови громади, тільки з виборами депутатів до вже існуючої ради громади.

Директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк звернув увагу присутніх на тенденції до збільшення кількості громад в Україні. За його словами, темпи об’єднання громад в Україні зростають. Нині в державі створено З66 громад, у 47-ми громадах оберуть голів та депутатів 30 квітня, більше сотні громад – у процесі об’єднання. На Івано-Франківщині у квітні вибори відбудуться в Олешанській ОТГ.

«Якщо в Україні буде подолана межа у 50 і більше відсотків утворених ОТГ від перспективного плану, експерти схиляються до думки, що законодавець завершить добровільне об’єднання громад і перейде у площину законодавства про зміну адміністративно-територіального устрою. Адже більшість ОТГ до того часу уже житимуть в новому форматі та з новими можливостями», – сказав Руслан Панасюк.

У ході засідання розглядалися пропозиції щодо створення Рожнівської, Корницької, Черніївської, Загвіздянської, Устеріківської потенційних ОТГ. Уповноважені представники від цих громад наводили аргументи на користь їх створення, виходячи із аналізу кількості учнів у загальноосвітніх закладах, бюджетних показників, наявності закладів соціальної інфраструктури і адміністративних приміщень для розміщення управлінського апарату, розмірів територій, які увійдуть до ОТГ, тощо.

Члени регіональної робочої групи заслуховували доповіді представників потенційних об’єднаних громад, висловлювали власні думки та зауваження. Зрештою по кожній із потенційних ОТГ було прийняте відповідне рішення.

Область:

Івано-Франківська область

Source:

«pravda.if»

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

12 November 2024

Strengthening the Local Economy. What Are Creative Hubs and How Do They Breathe Life into Communities

Strengthening the Local Economy. What Are...

Today, the economic success of a community is based not only on the quantity of goods produced, but also on its...

12 November 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 November 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...