Тема децентралізації сьогодні дуже актуальна. Вона обговорюється в кожному селі, селищі та місті. Як втілюються її основні принципи в Березівському районі? З таким запитанням ми звернулися до голови райдержадміністрації Геннадія Заболотного. Він впевнений, що децентралізація влади посилить роль місцевого самоврядування і створить реальне підґрунтя для фінансової незалежності новостворених громад.
Щодо перспектив розвитку району в рамках децентралізації голова райдержадміністрації сказав:
– Децентралізацію слід розглядати не лише як територіальне об’єднання або укрупнення, а і як розширення можливостей громад вирішувати самим нагальні питання, маючи відповідний фінансовий ресурс. При цьому у них є можливість здійснювати відповідний контроль. Звісно, такі зміни лякають деяких людей, але добрим прикладом для них є лідери, які стали рушійною силою в перетвореннях. І це дуже тішить. У Березівському районі вже рік як об’єдналися дві громади – Розквітівська та Новокальчівська. А нещодавно заявили про згоду на об’єднання Березівська міська і Вікторівська сільська ради. Таке об’єднання буде історично, географічно і територіально доцільним та повністю відповідатиме вимогам закону. При об’єднанні в такому складі це однозначно буде спроможна громада.
«Один район – одна громада» – це хибна точка зору. На мою думку, це може стосуватися тих районів, де є незначна кількість населених пунктів і де проживає небагато людей. Важливу роль тут повинна відіграти й інфраструктура. Тобто це і опорні школи, і дитячі садки, і лікарні. Об’єднана територіальна громада повинна стати здатною надавати ефективні послуги жителям. Адже вона створюється задля блага мешканців району.
– Ви часто відвідуєте села. Що ви робите для того, щоб змусити людей почути вас і прийняти реформу як необхідність?
– Стосовно перспективи закінчення процесу об’єднання підкреслюю завжди: головним чинником мають бути добра воля і бажання населення. Наше завдання – не допустити політизації процесу, допомогти конкретно й підказати, як і що краще робити. Я людина демократична і жодним чином не застосовую тиску на людей. Ми проводимо чимало зустрічей, роз’яснюємо, робимо розрахунки. Мені подобається позиція жителів Березівки та Вікторівської сільради. У даному разі високопрофесійну роботу продемонстрував голова міської ради Валерій Григораш. Він провів всі необхідні дії крок за кроком. При цьому без політики та піару.
– Чи бачите ви себе в ролі префекта? Адже обов’язки будуть дещо іншими, ніж тепер. І чи готові ви надалі бути представником Президента?
– Оскільки за фахом я юрист, то, певно, у мене все б вийшло на даній посаді. Але ми поки що не знаємо обов’язків та умов. Можливо, що на представника Президента буде покладено наглядово-контролююче завдання. Наразі в державі потрібна така інституція, адже у функціях прокуратури відбулися деякі зміни. Взагалі, якщо мені запропонують, то я готовий працювати тут і далі на благо району, області та держави. Адже за час моєї роботи Одещина стала мені рідною.
Share the news:
12 November 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 November 2024
Strengthening the Local Economy. What Are...
Today, the economic success of a community is based not only on the quantity of goods produced, but also on its...
12 November 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 November 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...