Зроблено перший крок по «демонтжу» системи обмежень повноважень місцевого самоврядування, збудовану в останні роки. Сьогодні Кабінет Міністрів України схвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності та державного архітектурно-будівельного контролю». Він покликаний децентралізувати систему державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду. Мета - уникнення корупційних чинників, а також забезпечення прозорості цієї системи. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.
Документ передбачає можливість виконавчих органів сільських, селищних, міських рад здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль та дозвільно-погоджувальні процедури у будівництві щодо об’єктів, розташованих на території населених пунктів. Щодо об’єктів, розташованих за межами населених пунктів, передбачено, що ці функції передаються районним державним адміністраціям. А центральний орган виконавчої влади здійснюватиме такі функції лише щодо об’єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць.
Також законопроект містить норми щодо удосконалення процедури подання декларації про виконання підготовчих та будівельних робіт шляхом установлення вичерпного переліку підстав для її повернення. Скорочено термін видачі технічних умов з 15 (а у окремих випадках цей термін складав 30 робочих днів) до 10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви. Визначено і право замовника будівництва на застосування автономних систем інженерного забезпечення незалежно від наявності на відповідній території магістральних чи інших інженерних мереж.
Закон визначає і принцип мовчазної згоди. Застосовувати його забудовник має право на 11-ий робочий день з дня подачі ним до органу держархбудконтролю декларації про початок підготовчих робіт чи декларації про початок будівельних робіт, якщо такі документи з якихось причин не були зареєстровані і не були повернуті забудовнику. Якщо ж мова йде про отримання дозволу на початок будівельних робіт, то принцип мовчазної згоди забудовник може застосувати на 10-ий день після направлення скарги на дії місцевого органу до Держархбудінспекції.
Нагадаємо, на початку березня в ході засідання Ради директорів Конфедерації будівельників України Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман заявив, що працюватиме над питанням докорінної зміни системи держархбудконтролю.
Tags:
09 May 2025
Як працюватиме програма «Шкільний автобус — 2025»: умови співфінансування та пріоритети
Як працюватиме програма «Шкільний автобус —...
Швейцарсько-український проєкт DECIDE підготував детальну інфографіку про умови надання державної субвенції...
09 May 2025
Програма Polaris відкриває новий набір громад для партнерства з розвитку інституту старост
Програма Polaris відкриває новий набір громад...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» оголошує новий відбір...
09 May 2025
Як залучити громадськість до розробки завдання на комплексний план
Як залучити громадськість до розробки завдання...
Успішне майбутнє громади починається з якісного плану. Та перед тим, як креслити лінії на карті чи розробляти...
08 May 2025
Які дослідження потрібні для відновлення та стійкості України - онлайн-семінар
Які дослідження потрібні для відновлення та...
Небайдужих українців, чия діяльність не пов’язана зі сферою науки та інновацій, запрошують взяти участь в...