Усі об’єднані громади подали проектні заявки на використання коштів державної інфраструктурної субвенції у 2016 році

Усі 159 об’єднаних громад, між якими цього року розподілені кошти державної субвенції на розвиток інфраструктури, вже подали до Мінрегіону відповідні проектні заявки, хоча поки що не на усю суму.

Про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода, підсумовуючи результати чергового засідання експертної комісії при Мінрегіоні з розгляду поданих об’єднаними громадами заявок на інфраструктурні проекти, які можуть реалізовуватися за кошти субвенції з державного бюджету.

«До кінця року кошти державної підтримки об’єднаним громадам мають будуть використані в повному обсязі, інакше повернуться до державного бюджету, а отже не спрацюють на розвиток територій. Тому громадам слід максимально активізуватись у цьому напрямку - в найкоротші терміни визначитися з інфраструктурними проектами і подати відповідні заявки на розгляд комісії», - зазначив В’ячеслав Негода.

За інформацією Першого заступника Міністра, станом на 27 вересня експертною комісією при Мінрегіоні погоджено 1163 заявки від 159 об’єднаних територіальних громад на проекти розвитку інфраструктури, які будуть реалізовані за рахунок державної субвенції. Загальна сума реалізації проектів, на які погоджено заявки, становить 948,1 млн грн (~94,8 % розміру субвенції).

Об’єднані громади Вінницької, Закарпатської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської та Сумської областей вже розподілили між інфраструктурними проектами 100 % виділених їм коштів субвенції.

Найбільший залишок невикористаної субвенції в Хмельницькій (11,2 млн грн), Полтавській (7,7 млн грн), Одеській (7,3 млн грн) та Тернопільській (7,1 млн грн) областях.

Як повідомлялося, об’єднані громади мають проектних заявок на більш ніж 90 % коштів державної інфраструктурної субвенції.

Нагадаємо, у 2016 році з Державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури передбачено субвенцію у розмірі 1 млрд грн. Кошти субвенції розподілятимуться між 159 об’єднаними громадами за чіткою формулою: в залежності від кількості сільського населення і площі громади. Це від 960 тис. грн для найменшої об’єднаної громади до 23 млн грн — для найбільшої.

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

19 September 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 September 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 September 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 September 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...