Без змін до Конституції районний рівень не бачить стимулів підтримувати децентралізацію, а особливо, — об’єднання громад, — В’ячеслав Негода

Сьогодні дуже мало прикладів реальної підтримки районними органами влади реформи місцевого самоврядування, особливо, щодо утворення об’єднаних громад. І навпаки — є безліч прикладів блокування реформи на районному рівні.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час тренінгу для представників органів місцевого самоврядування, який проходив 7-8 квітня у Львові за участі голів районних рад та представників об’єднаних громад Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Івано-франківської, Закарпатської та Чернівецької областей.

«На жаль, районний рівень організації влади сьогодні створює чимало проблем для органів місцевого самоврядування сіл, селищ та міст районного значення і, особливо, об’єднаних громад», — зазначив В’ячеслав Негода.

За його словами, проблеми ці виникають тому, що до цього часу районні ради свої самоврядні повноваження практично у повному обсязі зобов’язані передавати райдержадміністраціям. Крім того, районним держадміністраціям передаються і повноваження сільських, селищних, міських рад районного значення, наприклад у сферах освіти, охорони здоров’я. «Таким чином маємо ситуацію, що функції самоврядування виконуються органами виконавчої влади – райдержадміністраціями. Крім них, такі функціє є лише у міст обласного значення і об’єднаних громад», — пояснив В’ячеслав Негода.

За словами Першого заступника Міністра, вихід с цієї ситуації тільки один —  спочатку утворити спроможні громади, далі – сформувати оптимальні райони, надати право районним радам утворювати власні виконавчі органи, змінити статус районної державної адміністрації. «Для забезпечення такої схеми організації влади необхідні зміни до Конституції», — підкреслив В’ячеслав Негода.

Перший заступник Міністра закликав голів районних рад також докласти зусиль до реалізації реформи, підтримати першочергові зміни до Конституції в частині децентралізації.

Крім того, він звернувся до районних рад не приймати необґрунтованих рішень, у яких вони закликають не ліквідовувати той чи інший район. «У такому вигляді, як сьогодні, райони не мають перспективи. Не може бути така разюча відмінність параметрів районів — від 6 тисяч жителів до 200 тисяч. Районний рівень за своїми параметрами має відповідати, в першу чергу, вимогам, які диктує система територіальної організації органів виконавчої влади, а не місцевого самоврядування», — підсумував В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, раніше Перший заступник Міністра зазначав, що, якщо в межах всієї територій району утворилася одна об’єднана громада, такий район стає зайвим.

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

26 September 2024

Бюджети громад 2025 – які пропозиції до Держбюджету підтримав парламентський комітет з місцевого самоврядування

Бюджети громад 2025 – які пропозиції до...

26 вересня Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та...

26 September 2024

В Офісі Президента розповіли про пріоритети регіональної політики на 2025 рік

В Офісі Президента розповіли про пріоритети...

Наступного року регіональна політика зосередиться на зміцненні обороноздатності країни та подоланні наслідків,...

26 September 2024

How Communities Develop culture and Overcome Challenges - theses from the Mayors' Briefing

How Communities Develop culture and Overcome...

Culture is a sector that often receives little attention in society, especially in times of war. However, culture...

26 September 2024

Диджитальний перехід у культурі: чому це має хвилювати українців?

Диджитальний перехід у культурі: чому це має...

Cвіт невпинно диджиталізується, і вже ні для кого не є фантастичним той факт, що поруч зі звичайною реальністю існує...