З першого грудня поточного року команда Інституту громадянського суспільства за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розпочинає новий проєкт - «Стійкість та розвиток – методичні рекомендації для територіальної громади», який реалізовуватиметься до серпня 2025 року.
Актуальність проєкту полягає у тому, що децентралізація уможливила більше автономії для територіальних громад стосовно прийняття ними рішень з низки питань організації місцевого життя. Відтак, повноваження та фінанси, які вони отримали, можуть використовуватись ефективно, або ні, в залежності від спроможності органів місцевого самоврядування адекватно діяти в межах своїх функцій, користуватись можливостями, які відкрились, використовувати кращі практики, які уже сформувалися в Україні або в інших країнах.
А для цього, насамперед, потрібні системні знання та можливість отримати фахові і вичерпні підказки, бажано в одному місці, не шукаючи їх по різних джерелах, яких наразі існує чимало, але які не мають чітко вираженого галузевого та системного характеру.
Саме тому вкрай важливою є поява структурованого джерела у вигляді інформаційного ресурсу під назвою - «Настільна книга для територіальної громади», у якому в комплексному вигляді буде сконцентровано інформацію про наявні можливості діяльності органів, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, активістів громад, який буде розроблено на основі українського законодавства, кращих європейських та українських практик з метою суттєво полегшити роботу в громадах задля їх належного функціонування та розвитку, особливо у цей час екзистенційних викликів і загроз.
Принагідно зазначимо, що Інститут громадянського суспільства займається питаннями місцевого самоврядування та розвитком територіальних громад з 1998 року і накопичив багато відповідних знань, компетенцій, навчальних курсів та практик, які стануть основою проєкту «Настільна книга для територіальної громади».
Таким чином, метою проєкту є створення сучасного, практично орієнтованого інформаційного ресурсу, який охоплює більшість питань та компетенцій територіальних громад та містить вичерпні рекомендації, приклади та поради, необхідні для їх ефективного управління та розвитку.
Цільовою аудиторією проєкту є насамперед територіальні громади: працівники ОМС, депутати місцевих рад, активісти, а також експерти та консультанти, які працюють із громадами, представники медіа.
На загальнонаціональному рівні такою аудиторію будуть ЦОВВ, які за своїми повноваженнями та функціями є заінтересованими сторонами політики згуртованості, а також:
Особливістю реалізації зазначеного проєкту є, зокрема, те, що перші результати його здійснення у вигляді всебічного розкриття переліку визначених на сьогодні тем із 20 основних розділів, з’являтимуться на сайті ГО «ІГС» уже упродовж перших двох місяців, а не після його завершення. У подальшому обсяг даних інформаційного ресурсу може масштабуватися і зростати, для цього планується залучення інших фахівців та експертів у сфері ОМС і регіонального розвитку, за прикладом укладання енциклопедичного словника - Вікіпедії.
Окрім того, для більш зручного сприйняття інформації користувачами, створюваний нами ресурс міститиме аудіовізуальні продукти, інфографіку та інші інновації, без яких уже важко уявити наше життя.
До складу команди проєкту увійшли:
04 December 2024
Підволочиська громада отримала техніку від Програми USAID DOBRE для покращення послуги благоустрою
Підволочиська громада отримала техніку від...
Щоби громадські простори для мешканців були доступними, красивими та доглянутими, потрібно регулярно проводити їхній...
04 December 2024
Стартує набір до школи закупівельників
Стартує набір до школи закупівельників
Центр громадського моніторингу та досліджень оголосив набір для початківців-закупівельників до «Школи уповноважених...
04 December 2024
Профільна середня освіта на Донеччині та Луганщині – тези обговорення
Профільна середня освіта на Донеччині та...
Як планувати мережу закладів профільної середньої освіти на Донеччині та Луганщині, враховуючи території на яких...
04 December 2024
У Дніпрі відбулося громадське обговорення реформи старшої школи
У Дніпрі відбулося громадське...
28 листопада всі 60 громад Дніпропетровщини долучилися до діалогу щодо реформи профільної середньої освіти та її...