22 June 2024
Децентралізація
9 нових індустріальних парків зареєстровано в першому кварталі 2024 року
9 нових індустріальних парків зареєстровано в першому кварталі 2024 року

Мережа індустріальних парків активно розвивається, попри російську збройну агресію та військові дії. У першому кварталі 2024 року Уряд зареєстрував 9 нових парків, що дорівнює кількості зареєстрованих протягом всього 2022 року та перевищує показник 2021 року, коли було зареєстровано 7 парків.


«Надзвичайно важливо, що навіть у таких складних умовах Україна продовжує розвивати свою інфраструктуру і залучати інвестиції. Створення нових індустріальних парків сприятиме економічному зростанню, створенню робочих місць і зміцненню промислового потенціалу країни. Зацікавленість інвесторів, яка виражається в великій кількості опрацьованих заявок на реєстрацію парків, свідчить про довіру до української економіки та її майбутнього», - зауважив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Спеціалізація нових парків дуже різноманітна - від виробництва будівельних матеріалів до харчових продуктів. Так, «БФ Термінал» спеціалізується на деревообробці, виробництві плит МДФ та CLT, ламінату та паркету. «Галіція» виробляє будівельні матеріали з глини, цемент, вапно та гіпсові суміші, а також вироби з цих матеріалів. «Дністер» - папір та паперові вироби, а «ІнПарк Борислав» спеціалізується на деревообробці та виробництві меблів. «Смарт Тех Індастрі» займається глибокою переробкою зерна кукурудзи, виробляючи продукти харчування, борошно та корми для тварин. В харчовій промисловості також працює і «Borschiv». «Червоноград», створений у співпраці між міською радою та GIZ, є частиною міжнародної програми трансформації вугільних регіонів.

В дев'яти нових індустріальних парках буде створено орієнтовно 11 000 робочих місць, що сприятиме економічному розвитку та підвищенню рівня зайнятості в регіонах їх розташування.

За словами заступника міністра економіки, зацікавленість інвесторів у створенні індустріальних парків значна і цей рік має всі шанси стати рекордним за кількістю нових. З початку 2024 року було опрацьовано 29 пакетів документів щодо реєстрації індустріальних парків.

Водночас урядова політика щодо виключення із Реєстру неактивних парків, на території яких протягом трьох років з моменту реєстрації не здійснюється діяльність учасниками, є правильною та необхідною для підтримки ефективності й результативності розвитку цього напрямку. Цього року з реєстру було виключено 4 парки.

Views: 317
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: investments
Read more: