У питаннях децентралізації Тернопільщина перейматиме досвід у європейців
Тернопільщину вкотре відвідала іноземна делегація. Цього разу в нашу область завітав радник Данської асоціації муніципалітетів. У Холгера Піндта – чималий досвід роботи у питаннях децентралізації, яким, розповідає, він готовий поділитись і з тутешніми очільниками.
Холгер Піндт, старший радник з питань реформи децентралізації Данської асоціації муніципалітетів
«В Дании совершили 2 такие реформы. Одна реформа 60 лет назад, другая реформа 10 лет назад для того, чтобы укрепить громады или муниципалитеты, как называют их в Дании, для того, чтобы они могли брать на себя по больше ответственности. Поскольку мы считаем, что это самый хороший способ для того, чтобы передать жителям самые хорошие услуги. Но конечно нужно иметь квалифицированных рабочих, и штаб, и деньги, естественно».
Кваліфікованість кадрів, зауважив голова обласної державної адміністрації, і справді залишається одним із болючих питань при впровадженні реформи децентралізації на Тернопільщині.
Степан Барна, голова Тернопільської ОДА
«Проблема перша – це освітній рівень керівників територіальних громад і фахівців, котрі працюють в територіальних громадах. Друге – це питання інфраструктурного розвитку, але це обговорювати без підготовки стратегії розвитку територіальних громад, а також стратегій розвитку Тернопільської області, неправильно. Тому ми будемо говорити про необхідність написання такої стратегії».
Однак, не зважаючи на те, що деякі питання все ще залишаються відкритими, голова обласної державної адміністрації зауважив, вони активно працюють над успішним впровадженням реформи на Тернопільщині.
Степан Барна, голова Тернопільської ОДА
«З державного бюджету спрямовано щонайменше 141 мільйон гривень на підтримку територіальних громад у Тернопільській області. Кошти, в першу чергу, ми будемо спрямовувати на формування адміністративної складової, інфраструктурної складової територіальних громад. Ідеться про, перше, адміністративні будинки, ФАПи (фельдшерсько-акушерські пункти), ЦНАПи (центри надання адміністративних послуг), міліцейські станції і місцеві пожежні частини».
Визначити, на якому сьогодні рівні адміністративна реформа в Україні й на Тернопільщині зокрема, необхідно і для реалізації проекту «Підтримки політики регіонального розвитку в Україні».
Сергій Максименко, радник з питань регіонального розвитку підтримки політики регіонального розвитку в Україні
«Також в рамках цієї програми є компонент, є така складова важлива, яка не стосується безпосередньо децентралізації, тобто реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади, а стосується державної політики регіонального розвитку. Вона буде меншою за обсягом фінансування, але це є і наша державна стратегія, і Державний фонд регіонального розвитку. Вся система, яка юридично створена, але поки що не запрацювала у відповідний спосіб».
Найкращим показником успішної реалізації реформ і проектів, зауважили гості, є підвищення рівня життя кожної окремої людини. Тож у них на меті відвідати громади Тернопільщини й поспілкуватись із їхніми жителями стосовного того, яких покращень вони потребують.
Share the news:
15 July 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...
15 July 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 July 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 July 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...