18 May 2024
Децентралізація
У 8 областях України фермери можуть отримати безкоштовну допомогу на розвиток бізнесу
У 8 областях України фермери можуть отримати безкоштовну допомогу на розвиток бізнесу

Сьогодні агросектор є важливим джерелом доходів для майже 13 мільйонів українців. За даними оцінки Світового банку, станом на червень 2022 року війна призвела до сукупних збитків агросектору у розмірі 28.3 мільярда доларів. При цьому, вплив війни та збитки спостерігаються не лише на постраждалих територіях, але й у західних областях, де сільським господарством займаються 68% сільських домогосподарств.

Як відповідь на ці виклики - у 8 областях України запрацював Центр розвитку фермерства “Врожай Перемоги”, ключовими завданням якого є підвищення стійкості та ефективності  фермерського бізнесу в умовах часткового руйнування та трансформації аграрного сектору України.


Звернутися за допомогою до Центру може малий та середній фермерський бізнес, що працює у Івано-Франківській, Вінницькій, Тернопільській, Львівській, Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій та Черкаській областях.

«З одного боку наш Центр готовий надавати швидкі і якісні консультації агровиробникам цих областей, з іншого - зміцнить потенціал дорадників. Центр зможе посилити спроможність фермерів і допоможе адаптуватися до змін у агросекторі, навчить змінювати свої бізнес-моделі, диверсифікуватись та залучати фінансові ресурси для розвитку власного бізнесу», - розповідає Тетяна Лебухорська, голова Буковинської агенції регіонального розвитку.

Тож якщо ви працюєте в цих областях - у вас є всі шанси отримати якісну та безкоштовну допомогу.

“Швидко, об'ємно, ніякої води та лише необхідна інформація. Я залишилася задоволена”, - такий відгук залишила фермерка Мирослава Галуза, яка вже скористалась консультаційною підтримкою Центру.

В першу чергу ЦРФ “Врожай Перемоги” орієнтується на потреби фермерів, інформує їх про інновації у рослинництві та допомагає посилювати спроможність адаптуватися до змін у агросекторі та нових потреб. Серед ключових напрямків, за якими надаються консультаційні послуги:

 1. Сільськогосподарське виробництво (плодоовочевий напрямок): підготовка грунту, підбір сортів та гібридів, система живлення, система захисту та допомога у пошуку допоміжних продуктів, нішеві культури
 2. Плодово-овочева переробка- післязбиральна доробка, організація переробки, сертифікація, HACCP 
 3. Інноваційні технології у плодоовочівництві - точне землеробство, діджиталізація, системи зрошення, вертикальне вирощування
 4. Стале сільське господарство - способи екологічно-безпечного ведення сільського господарства,  зменшення карбонового сліду у рослинництві, органічне сільське господарство
 5. Управління бізнесом - стратегія, бізнес-план, оподаткування, управління фінансами, юридичні питання
 6. Маркетинг та продажі - маркетингова стратегія, гуртовий та роздрібний продаж,  HoReCa, farm to fork, реклама, SMM
 7. Фінанси - залучення грантів, кредитів, інвестицій

Якщо ви давно планували залучити грант на розвиток свого бізнесу, але не мали вдосталь знань - Центр проводить безкоштовне навчання для фермерів по залученню грантів. Вже відбулося 6 таких тренінгів у Львові, Вінниці, Івано-Франківську, Тернополі, Черкасах та Рівному. Попереду -  тренінг у Чернівцях (22 листопада) та у Хмельницькому (28 листопада). Тож якщо вас зацікавила ця можливість, реєструйтеся, щоб дізнатися:

 • як та на що можна залучити гранти;
 • як розуміти вимоги донора;
 • як описати свою ідею та уникнути типових помилок при написанні заявки, а також які є вимоги до грантових заявок;
 • який взаємозв’язок існує між бізнес-планом та грантовою заявкою;
 • де шукати інформацію про гранти та які є доступні грантові програми: державні та недержавні.

"Мене зацікавила можливість залучити гранти. Колись мав негативний досвід. Але зараз розумію, що слід спробувати наново. Розвивати бізнес необхідно і нові знання по залученню грантів в цьому допоможуть", - ділиться своїми враженнями від навчання  директор СТОВ “Світанок” Микола Бондаренко.

Учасники, що мають життєздатні ідеї для проєкту, отримають можливість консультаційного супроводу експертів ЦРФ “Врожай Перемоги” для розроблення власної грантової заявки. Всі деталі можна дізнатися під час реєстрації за посиланням:https://bit.ly/grant-training

Впродовж листопада-грудня  команда Центру планує більш детально розповісти про вирощування нішевих культур та поділитися іншими можливостями для фермерів. Зокрема, експерти Центру проведуть вебінари, присвячені вирощуванню спаржі, люфи, лікарських трав та енергетичних культур.

«Як і будь якому бізнесу, фермеру важливо орієнтуватися на споживача і майбутні канали продажу. І думати про них потрібно не тоді, коли врожай вже зібрано, а ще перед посівною. Адже спосіб продажу визначає вимоги до продукції, наприклад, сорт, поживна цінність, розмір, колір та інші параметри. А це потребує зміни підходів до ведення свого бізнесу, і саме з цим може допомогти наш Центр»,- підкреслює Тетяна Лебухорська.

За всіма новинами Центру та майбутніми подіями ви можете стежити на його фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/farmer.centre

Щоб отримати консультацію Центру, потрібно звернутися:

 1. через чат-бот Центру, який працює у Viber та Telegram: @farmer_centre_bot
 2. через сайт Центру https://farmer.bard.cv.ua/
 3. телефоном за номером 093 663 58 78

Проєкт реалізується ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” у партнерстві з Всеукраїнською громадською організацією “Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України” та Громадською спілкою «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини».

Центр працює в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») за фінансування уряду Німеччини. Проєкт імплементується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

 

Views: 323
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: grant
Read more: