24 February 2024
Logo slogan
Президент підписав закон про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою
Президент підписав закон про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою

24 жовтня 2023 року Президент України підписав Закон «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» (законопроект №8263).


Як повідомлялося, закон пропонує нарешті прибрати чинне з 1981 року радянське регулювання питань адмінтерустрою, встановити чіткі процедури віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ сіл, закріпити на рівні закону процедуру найменування та перейменування населених пунктів, спростити процедури встановлення меж населених пунктів тощо.

Як раніше повідомляв Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, автоматичної зміни статусу населених пунктів, відповідно до цього закону, не відбуватиметься. Закон надає механізм та прозору процедуру зробити це за бажанням громади.

Єдине, що автоматично відбудеться з набуттям чинності Законом, усі селища міського типу (а їх в Україні було 881) будуть називатися просто селищами, а міста більше не матимуть статусів районного, обласного чи республіканського значення, а будуть просто містами.

Це не вплине на життя мешканців громад і роботу органів місцевого самоврядування, а лише впорядкує підходи до вирішення питань адміністративно-територіального устрою України.

Views: 62
Related news: Zasady ATU
Read more: