15 July 2024
Децентралізація
Програма USAID DOBRE організувала престур до Сосницької громади Чернігівської області
Програма USAID DOBRE організувала престур до Сосницької  громади Чернігівської області

25 представників засобів масової інформації із Запорізької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Тернопільської, Харківської, Чернівецької та Чернігівської областей за програмою престуру Програми USAID DOBRE відвідали Сосницьку селищну громаду Чернігівської області. Поїздку організував Український кризовий медіа-центр.


Після початку повномасштабного вторгнення Сосниця перебувала в ізоляції через зруйновані мости. Завдяки місцевим хлібному та сирзаводам, а також гуманітарній допомозі, жителям громади вдалося пережити складні часи. Журналісти побували в місцевій лікарні, яку громада намагається вберегти від закриття, переправилися паромом через річку Десну, що з'єднує села Задесенського старостату з центром громади – Сосницею. Через переправу відбувається доставка продуктів та поштової кореспонденції. Так само нею перевозять місцевих жителів і транспорт. Сосниця – це ще й туристичне селище, пов'язане з відомим українським кінорежисером та письменником Олександром Довженком.

 

 

Під час престуру журналісти ознайомилися з проєктами, які громада реалізувала спільно з Програмою USAID DOBRE. За словами голови громади Андрія Портнова, співпраця з американськими друзями дуже важлива для Сосницької громади, особливо сьогодні, коли державі важко допомогти одночасно усім постраждалим від війни територіям.

«Насправді, партнерство Програми USAID DOBRE – це чи не єдина на сьогодні якісна підтримка, яка допомагає розвивати громаду та підвищувати її спроможність», – наголосив голова громади.

Андрій Портнов навів кілька прикладів спільно реалізованих проєктів та розповів про подальші плани співпраці з Програмою USAID DOBRE:

«Медицина – це пріоритетна для нас послуга, саме її обрали жителі громади для першочергового розвитку під час опитування. Ми хочемо зберегти заклад охорони здоров’я. Завдяки Програмі USAID DOBRE наші  медики отримали ендоскопічне обладнання, яке дозволить лікарні бути фінансово самодостатньою. Нове обладнання дозволяє  досліджувати шлунково-кишковий тракт, виявляти хвороби на її ранніх стадіях. 

Ми хочемо спільно з Програмою USAID DOBRE реконструювати місцевий ринок, який повернули в комунальну власність. Наше завдання – створити комфортний простір як для продавців, так і покупців.

Спільно з партнерами ми підвищуємо інституційну спроможність громади. Наприклад, Програма USAID DOBRE навчила наших працівників ефективній процедурі передачі комунального майна в оренду. І після цього робота в цьому напрямку в громаді значно покращилася. Є багато приміщень комунальної власності, які не використовуються, і ми передаємо їх в оренду.

На сьогодні громада працює з Програмою USAID DOBRE в межах проєкту екстреного реагування над покращенням водопостачання для мешканців. Замінюємо насосне обладнання та системи автоматизованого керування до них і сподіваємося, що вийдемо на новий рівень у наданні цієї послуги».

 

 

Журналістам важливо знаходити цікавих героїв для своїх публікації й розповідати читачам про кращий досвід людей, спроможність громад та про цікаві туристичні шляхи в Україні.

«Досвід успішних українців може надихнути розвиватися й громади з Дніпропетровської області. А туристичні маршрути завжди цікаві нашим мандрівникам. Добре, що є в нас Програма DOBRE, а престури з нашими партнерами розкривають для журналістів просто незвичайні громади та місця, – ділиться враженнями головна редакторка газети «Степова зоря» та сайту Петропавлівка.City Ірина Ситнік. – Завдяки престуру для регіональних журналістів я познайомилася із Сосницькою громадою. У центрі громади зустрічає незвичайний символ – Ведмідь, що лізе за сосну по мед. Деякі села розмежовує Десна, тож тут курсує паромна переправа. А ще Сосниця – це батьківщина українського письменника й режисера, автора «Зачарованої Десни» Олександра Довженка. У батьківській хатині тут створений дуже гарний меморіальний музей із пам’ятками, сучасним кінозалом, де можна переглянути й «Зачаровану Десну». Громада береже свою історію й має великий туристичний потенціал. І завжди раді гостям».

 

 

Детальніше про візити журналістів у інші громади в межах престуру читайте на Facebook-сторінці Програми USAID DOBRE.

Views: 1351
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: DOBRE communications
Read more: