20 April 2024
Logo slogan

Залучення людей з інвалідністю до процесів ухвалення рішень – розпочався новий проєкт у громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» розпочинає реалізацію грантового проєкту щодо дослідження участі людей з інвалідністю у процесах прийняття рішень у 65 громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Дослідження проводитимуться в Полтавській, Житомирській, Одеській, Рівненській, Волинській, Львівській та Закарпатській областях шляхом проведення зустрічей та опитувань органів місцевої влади та місцевих організацій громадянського суспільства.

В рамках реалізації проєкту мешканці громад здобудуть необхідні знання, навички та компетенції задля участі в процесах ухвалення рішень, а також задля контролю та впливу на рівень виконання таких рішень, громадські організації та місцеві активісти посилять свій потенціал, зміцняться взаємозв’язки між громадами в межах областей.

Заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталія Гнидюк зазначила:

«Війна неминуче призвела до збільшення кількості людей з інвалідністю в українських громадах. Однак, кожен має право на доступ та отримання якісних соціальних послуг. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» спільно з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» працюватимуть, щоб підвищити рівень залучення людей з інвалідністю до процесів прийняття рішень органами місцевого самоврядування. Це сприятиме врахування інтересів усіх груп населення та забезпечить збалансований та комплексний підхід до опрацювання програмних документів та рішень в сфері соціального захисту. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» продовжуватиме підтримувати мешканців громад у посиленні їхнього впливу на місцеве самоврядування».

Результати дослідження сприятимуть залученню всіх груп населення до процесів прийняття рішень на місцевому рівні, налагодженню міцних зв’язків між громадами, допоможуть перейняти позитивний досвід та напрацювати шляхи подолання спільних викликів, спричинених війною.

Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк сказав:

«Сьогодні в Україні люди з інвалідністю належним чином не залучені до прийняття рішень як на національному, так і на місцевому рівні. Рішення, які безпосередньо впливають на життя осіб з інвалідністю, приймаються без їх участі, а отже повноцінно не враховують їх справжні потреби. Завдяки підтримці Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ми дослідимо сучасні виклики і причини недостатнього залучення осіб з інвалідністю до процесів прийняття рішень на місцевому рівні, будемо не тільки прагнути знайти шляхи розв’язання цієї проблематики, але й у процесі реалізації проєкту поліпшувати їх включення до прийняття якісних владних рішень на місцях».

03.03.2023 - 09:55 | Views: 1670
Залучення людей з інвалідністю до процесів ухвалення рішень – розпочався новий проєкт у громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Tags:

participation of citizens social services research

Source:

Share the news:

Read more:

20 April 2024

Львів побратався з містом Мехелен

Львів побратався з містом Мехелен

Бельгійське місто Мехелен стало 24-м містом-побратимом Львова. Про це в соціальній мережі повідомив Львівський...

19 April 2024

New training "Skills of specialists in a modern ASC" for hromadas of Cherkasy Oblast

New training "Skills of specialists in a modern...

On April 18-19, the team of the Swedish-Ukrainian project PROSTO “Support to Services Accessibility in Ukraine”...

19 April 2024

Отримання субвенції для будівництва укриттів у закладах освіти: розпочався прийом заявок

Отримання субвенції для будівництва укриттів у...

  Міністерство освіти і науки України, відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2024...

19 April 2024

Місцеві бюджети під час війни: як виконуються та якого законодавства потребують

Місцеві бюджети під час війни: як виконуються...

18 квітня відбувся четвертий із серії публічних діалогів «Децентралізація на зв’язку» на тему місцевих бюджетів. У...