20 July 2024
Децентралізація

Статус особи, прийнятої на роботу в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом) ‒ роз’яснення НАДС

Відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (далі – Закон), передбачено, що на час відсутності (відпустки) посадових осіб органів місцевого самоврядування (крім виборних посад) для виконання їх повноважень можуть прийматися на службу особи за строковим трудовим договором (контрактом).

Цією нормою не врегульовано питання набуття чи не набуття особою, яка призначена на посаду за строковим трудовим договором (контрактом), статусу посадової особи місцевого самоврядування (у т. ч. прийняття нею Присяги посадової особи місцевого самоврядування, присвоєння їй відповідного рангу посадової особи місцевого самоврядування, зарахування періоду роботи за строковим договором (контрактом) до стажу роботи в органах місцевого самоврядування, встановлення надбавки за вислугу років тощо).

Національне агентство України з питань державної служби (далі – НАДС) у листі від 27.10.2022 №4337/10.3-22, наданому у відповідь на запит Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»*, зазначило, що особи, які приймаються на посади в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом) і які мають виконувати повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та/або консультативно-дорадчих функцій, мають набути статусу посадових осіб місцевого самоврядування.

Крім того, НАДС додатково звернуло увагу, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється на посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Проведення конкурсу на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. №169.

Інша процедура прийняття на службу в органи місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради передбачена у Типовому порядку формування кадрового резерву в органах місцевого самоврядування, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2001 р. №1386, та у Положенні про порядок стажування у державних органах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01.12.1994 р. №804.


* Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» звертався до НАДС із запитом у зв'язку з тим, що в частині п’ятій статті 10 Закону не врегульовано питання набуття чи не набуття особою,  прийнятою на роботу в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом), статусу посадової особи місцевого самоврядування.

Враховуючи наявність діаметрально протилежного практичного застосування цієї норми в органах місцевого самоврядування, на думку Проєкту, виникла нагальна потреба у формуванні єдиної правозастосовчої позиції з цього питання, з метою отриманням якої й було сформовано відповідний запит.

Проєкт вдячний НАДС за співпрацю та за надану відповідь.

03.11.2022 - 13:22 | Views: 5694
Статус особи, прийнятої на роботу в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом) ‒ роз’яснення НАДС

Attached files:

Tags:

personnel war personnel war service in local self-government

Source:

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

19 July 2024

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після схвалення Бюджетної декларації на 2025-2027 роки»

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після...

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запрошує взяти участь у вебінарі...

19 July 2024

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Як зробити шкільні приміщення доступними для всіх, дізнавалися учасники вебінару від Швейцарсько-українського проєкту...

19 July 2024

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має обладнання для сортування та зберігання лохини

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має...

П’ядицька громада в Івано-Франківській області широко відома своїм проєктом вирощення органічної лохини, який...

19 July 2024

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн інвестицій: Уряд вніс до реєстру новий індустріальний парк на Київщині

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн...

На Київщині з’явиться новий індустріальний парк. Рішення про включення «ГРІН ІНДАСТРІАЛ ПАРК» до Реєстру...