28 May 2024
Децентралізація

Як громади допомагають адаптуватися людям, котрі виїхали з охоплених війною територій – відеоісторії

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» спільно з медіа, яке приносить добрі новини, «ШоТам» розповідають, як громади сприяють адаптації внутрішньо переміщених осіб, створюючи для них робочі місця, інтегруючи їх до суспільного життя й даючи можливості для релокації їхнього бізнесу.


Шумська громада на Тернопільщині влаштувала на роботу понад 40 переселенців, які нині працюють на маслозаводі, швейній фабриці та в салоні краси. Зокрема, Ользі, яка разом з родиною переїхала з Луганської області, одразу запропонували роботу на швейній фабриці. Тепер вона працює пакувальницею на підприємстві.

 

 

Свеська громада, що на Сумщині, стала прихистком для Олександра Замєсова з Миколаївської області – викладача народних і сучасних танців із 20-річним стажем. У громаді йому запропонували проводити заняття з аеробіки, і тепер Олександр допомагає мешканцям підтримувати фізичну форму на тренуваннях.

 

 

Опішнянська громада, що на Полтавщині, залучила переселенців до облаштування укриття та ремонту в дитячому садку. Загалом за допомогою внутрішньо переміщених осіб у громаді підготували сім укриттів для навчальних закладів і будують восьме сховище біля найбільшої школи в Опішні.

 

 

Ворохтянська громада в Івано-Франківській області прийняла у себе родину Євгена Ільченка, його підприємство, яке виготовляє зварювальні системи, і дві родини працівників цієї компанії. У громаді допомогли знайти приміщення для релокації бізнесу та запуску виробництва на новому місці.

 

 

У Коропецькій громаді на Тернопільщині знайшли новий дім і роботу Наталя Підгірна з Бердянська й Алла Дігтярьова із Сум. Врятувавши себе та дітей від війни, жінки шукали можливості для самореалізації, і громада посприяла цьому. Наталя очолила службу в справах дітей, а Алла працюватиме бухгалтеркою в Центрі надання соціальних послуг.

 

 

Переглядайте більше історій з циклу «Громада діє» за посиланням.

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

28 May 2024

Vacancy: Communication Lead

Vacancy: Communication Lead

Programme: «Swedish Support to Decentralisation Reforms and Recovery in Ukraine 2024-2028» SALAR International has...

28 May 2024

Вакансія! Kонсультант/ка-правник/ця з питань благодійної допомоги територіальним громадам програми DOBRE

Вакансія! Kонсультант/ка-правник/ця з питань...

Global Communities шукає кваліфікованих короткострокових консультантів для програми USAID “Децентралізація приносить...

28 May 2024

«Креативна економіка VS культурна спадщина: як монетизувати культуру»: на Тернопільщині відбувся форум проєкту UCORD

«Креативна економіка VS культурна спадщина: як...

24 травня у Збаразькому замку Швейцарсько-український проєкт UCORD, у співпраці з Агенцією регіонального розвитку в...

28 May 2024

The whole family joined the mission of saving lives in Bila Krynytsia

The whole family joined the mission of saving...

Ivan Myronets never thought he would be a rescuer. But for the past five  years, he has been volunteering to help the...