У посібнику описано актуальні теоретичні підходи на основі аналізу практики застосування «мобільних центрів», «виїзних ВРМ», «мобільних адміністраторів» у громадах. Посібник також містить модельні документи, які ЦНАП можуть використовувати для запровадження відповідних сервісів.
Посібник підготовлений на базі досвіду як польських, так і українських експертів Фонду розвитку місцевої демократії імені Єжи Регульського, які багато років співпрацюють з органами місцевого самоврядування України.
Дослідження проводилося з вересня по грудень 2023 року та базується на результатах аналізу нормативно-правових актів за напрямом ветеранської політики, офіційних даних статистики, міжнародного досвіду, відкритих інформаційних джерел, опублікованих досліджень громадських об’єднань. Також проведено опитування ЦНАП шести ОМС, які вже інтегрували (повністю або частково) перелік обов’язкових за законом публічних послуг для ветеранів.
Ця Біла книга є результатом експертного аналізу проблем, викликів і можливих рішень у сфері адміністративних послуг.
Мета документа — звернути увагу відповідальних органів державної влади на проблеми законодавства та практики у сфері адміністративних послуг і запропонувати шляхи їхнього вирішення для покращення умов надання доступних і якісних адміністративних послуг.
Ці методичні матеріали мають на меті допомогти посадовим особам місцевого самоврядування, депутатам сільських, селищних, міських рад розібратися у багатьох особливостях організації надання адміністративних послуг з державної реєстрації актів цивільного стану.
Цей курс покликаний допомогти державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, суддям адміністративних судів, фахівцям із приватного сектору здобути необхідні знання та підготуватись до майбутніх змін.
Науково-практичний коментар до Закону України «Про адміністративну процедуру» покликаний допомогти публічним службовцям та іншим фахівцям у практичному застосуванні Закону. Потреба у такій праці особливо гостра, зважаючи на суттєву новизну регулювання загальної адміністративної процедури для України.
У коментарі розкривається нова для українського законодавства термінологія, конкретні норми та їх зв’язок з принципами адміністративної процедури, а також у цілісному механізмі правового регулювання. Особлива увага приділяється поясненню мети кожної норми, наводяться приклади та моделі застосування відповідних норм з посиланням на поточну практику, а також на закордонний досвід та вихідні джерела м’якого права (зокрема, акти Ради Європи).
Рекомендації мають на меті допомогти посадовим особам місцевого самоврядування, депутатам сільських, селищних, міських рад розібратися у багатьох особливостях організації в умовах воєнного стану надання адміністративних послуг щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Зверніть увагу, що рекомендовані в посібнику наукові та навчальні джерела інформації були підготовлені до ухвалення Закону «Про адміністративну процедуру». Перевіряйте термінологію та юридичні норми безпосередньо за ухваленим Законом.