Програма USAID DOBRE підписала меморандум про співпрацю з Кіровоградською облдержадаміністрацією та облрадою

18 жовтня програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) підписала меморандум про співпрацю з Кіровоградською облдержадміністрацією та облрадою. Співпраця надасть можливість більш ефективно реагувати на пріоритети громадян завдяки належному управлінню ресурсами, поліпшити якість надання послуг, стимулювати місцеву економіку  та допомогти активізувати громадян для прийняття рішень на місцях.

 

 

Керівник програми USAID DOBRE Беррі Рід  під час заходу привітав п’ять нових громад – Компаніївську, Помічнянську, Смолінську, Дмитрівську та Новопразьку, які перемогли у конкурсному відборі громад для участі в програмі і стали новими партнерами DOBRE в Кіровоградській  області.

«У рамках першого та другого раунду відбору у Кіровоградській області було лише три громади – Бобринецька, Новоукраїнська та Маловисківська. Тому  з нетерпінням очікуємо пʼять нових громад, щоб порівнювати їхні успіхи. Головна наша мета – підтримати реформу місцевого самоврядування та допомогти громадам комплексно на усіх етапах розвитку. Ми сподіваємося, що завдяки сприянню обласної влади успішні практики партнерів програми DOBRE будуть поширені на інші 12 громад, які створені в Кіровоградській області. Ми прийняли рішення про відкриття у Кропивницькому офісу програми DOBRE», –  зазначив Беррі Рід.

 

 

Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко у вітальному слові зазначив, що позитивний досвід об’єднаних громад області демонструє успішність реформи місцевого самоврядування.

«Наша мета – всіляко сприяти тому, щоб добровільний процес створення об’єднаних територіальних громад на Кіровоградщині продовжувався і мав позитивну динаміку. Ми зацікавлені в тому, щоб програма DOBRE допомагала нашим громадам, адже це сприятиме розвитку нашої області», – підкреслив Сергій Кузьменко.

 

 

Кожна громада – партнер програми DOBRE – самостійно готує проекти і вирішує, на що саме спрямовувати кошти. Наприклад, Новоукраїнська ОТГ вже реалізувала проекти з встановлення дитячих майданчиків в ОТГ, у планах – створення скейт-парку та реалізація проекту щодо поводження з твердими побутовими відходами.  У Бобринецькій громаді облаштували літній майданчик зі сценою, а в минулому році відкрили спортивний майданчик. У планах: створення кооперативу бджолярів та поліпшення послуг з водопостачання.

Читайте також:

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 грудня 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 грудня 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 грудня 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...