Міжнародне визнання децентралізації в Україні – це багато в чому заслуга лідерів громад, - В’ячеслав Негода
Лідери громад, які підтримали децентралізацію і скористалися її перевагами, взяли також на себе і долю відповідальності за цю реформу. Завдяки їхній готовності до змін, успіхам їхніх громад, заперечувати ефективність і необхідність децентралізації в Україні вже майже неможливо.
Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода під час п’ятого засідання Робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна з питань децентралізації.
«Місцеві лідери взяли на себе велику відповідальність за майбутнє їхніх громад, а отже і за майбутнє реформи. І ми бачимо, що вони готові нести цю відповідальність й надалі. Очевидно, що ніхто з них не хоче повернення часів, коли за кожною копійкою місцева влада мала звертитися до держави. Вони вже залучають гроші з різних джерел, а також вчаться вибудовувати стратегії розвитку, які дозволять громадам заробляти самостійно. Набувати цей досвід їм усе охочіше допомагають зарубіжні колеги», - зазначив В’ячеслав Негода.
«Мені приємно чути, що наші міжнародні партнери вважають децентралізацію однією з найуспішніших реформ в Україні. Ваш досвід і слова підтримки для нас мають не меншу вагу, ніж технічна допомога. Ваша оцінка надихає нас і вселяє у місцевих лідерів впевненість, що вони вчинили правильно, коли стали на шлях децентралізації», - звернувся перший заступник Міністра до представників міжнародної спільноти.
Читати на тему: У Європі високо оцінюють і підтримують децентралізацію та розвиток регіонів в Україні
Він також підкреслив важливість ініціативи «рівний-рівному», яка вже майже рік впроваджується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
«Сьогодні під час презентації проміжних результатів цієї ініціативи ми побачили, що українські та європейські регіони і громади можуть розробляти спільні проекти розвитку сільських територій, туризму, бізнесу тощо. Такі проекти зближують наші країни більше, ніж будь-які заклики і гасла на високому рівні. Обмінюючись досвідом у проектах формату «рівний-рівному», ми зміцнюємо довіру одне до одного, а отже торуємо шлях до спільного європейського майбутнього», - впевнений В’ячеслав Негода.
Читати також: У Брюсселі українські громади та регіони презентували свої досягнення і плани в рамках ініціативи "Рівний рівному"
Довідка
Ініціатива «Рівний-рівному» розроблена в рамках Робочої групи «Комітет Регіонів-Україна». Вона спрямована на розвиток партнерства між місцевими та регіональними органами влади ЄС та України, а також на обмін досвідом, що сприяє місцевому та регіональному розвитку.
Комітет Регіонів ЄС запропонував своїм членам та їх адміністраціям (місцевим та регіональним органам влади ЄС) співпрацювати з українськими колегами. Тому було обрано п’ять рівнозначних партнерів, що представляють два регіони України та два регіони ЄС, а також три муніципалітети – об'єднані територіальні громади – з України та три міста з країн-членів ЄС.
Учасники від України: Харківська та Хмельницька обласні ради, а також Чемеровецької, Широківської і Веселівської об’єднані територіальні громади. Учасники від ЄС відповідно: Великопольський регіон (Польща), регіон Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), місто Зарасай (Литва), місто Барлебен (Німеччина), місто Раквере (Естонія).
Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
17 січня 2025
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...
17 січня 2025
Тернопільська ОВА та Програма Polaris...
Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...
17 січня 2025
UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими
UCORD та європейський менторинг: як українські...
Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...
17 січня 2025
Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління
Комісії ради: від ідеї до інструменту...
Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...