В Україні представники місцевого самоврядування, як на рівні громад, так і на рівні областей, мають достатньо досвіду, яким можуть ділитися з європейськими колегами. В той же час, вони потребують нових знань, які дозволяють ще більш ефективно вирішувати місцеві питання у сучасних умовах. І ми переконані, що європейські колеги своїми кращими практиками та уміннями доповнять ці знання
Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода під час засідання робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна в Брюсселі (Бельгія), коментуючи діяльність українських громад та регіонів в ініціативі «Рівний рівному».
Під час заходу представники Харківської та Хмельницької обласних рад, а також Чемеровецької, Широківської і Веселівської об’єднаних територіальних громад презентували свої досягнення і поділилися планами на майбутнє, які вони прагнуть реаліaзувати, спираючись на досвід європейських колег.
«Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні відкрила великі можливості для громад та регіонів. Разом з тим перед ними виникає ряд важливих викликів та завдань, впоратися з якими буде набагато легше завдяки досвіду європейських колег. Впевнений, що ініціатива "Рівний рівному" допоможе обмінятися таким досвідом», - зазначив В’ячеслав Негода.
Нагадаємо, 12 лютого цього року Мінрегіон, Харківська та Хмельницька обласні ради, Чемеровецька, Широківська, Веселівська об’єднані територіальні громади та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підписали Меморандум про взаєморозуміння і іспівробітництво в рамках ініціативи «Рівний рівному» Робочої групи Комітету регіонів ЄС - Україна з питань децентралізації за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Передбачається, що протягом 2018 року зазначені регіони та об’єднані громади в ході тренінгів, навчальних поїздок та стажувань обміняються з європейськими колегами практичним досвідом реалізації проектів розвитку територій.
Довідка
Ініціатива «Рівний-рівному» розроблена в рамках Робочої групи «Комітет Регіонів-Україна». Вона спрямована на розвиток партнерства між місцевими та регіональними органами влади ЄС та України, а також на обмін досвідом, що сприяє місцевому та регіональному розвитку.
Комітет Регіонів ЄС запропонував своїм членам та їх адміністраціям (місцевим та регіональним органам влади ЄС) співпрацювати з українськими колегами. Тому було обрано п’ять рівнозначних партнерів, що представляють два регіони України та два регіони ЄС, а також три муніципалітети – об'єднані територіальні громади – з України та три муніципалітети з країн-членів ЄС.
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...
18 листопада 2024
Вінниччина налагоджує партнерства зі Шведськими...
4-8 листопада делегація з Вінниччини працювала у Швеції. Цей візит став стартом для започаткування співпраці...