Команда Вільшанської ОТГ готується до роботи із новими повноваженнями

Очільники сіл, що увійшли до складу Вільшанської ОТГ на Житомирщині, готуються до роботи із новими повноваженнями та ресурсами. Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, для колишніх голів та секретарів п’яти сільських рад новоствореної громади організував семінар «Вільшанська ОТГ: від становлення до розвитку».

«Після перших виборів цих людей чекає великий об’єм роботи. Провести інвентаризацію майна, реорганізацію юридичних осіб, перевести працівників на нові робочі місця згідно норм закону без досвіду та знань буде складно. Тому сьогодні ми зібрали всю необхідну інформацію та досвід, аби після виборів швидко та якісно виконати цю роботу і приступити до розвитку територій», - наголосив Сергій Романович, радник із децентралізації Житомирського ЦРМС.

Вільшанська ОТГ об’єднає 7 населених пунктів на території понад 163 км кв. На утримання громади перейде 25 закладів, хоча показники спроможності достатні у громади, по прогнозам бюджет громади складатиме понад 34 мільйони із яких 16 власні надходження, але саме модернізація інфраструктури та зменшення витрат на її утримання стануть ключовими напрямками розвитку перших років.

«Соціальна інфраструктура буде завжди витягувати значний відсоток бюджетних коштів. Тому ви повинні навчитись шукати гроші з інших джерел. Гроші з ДФРР, інфраструктурної субвенції, міжнародної технічної допомоги, ґрантових програм та приватних інвестицій просто так не прийдуть. Лише коли ви писатимете проекти, навчатиме своїх фахівців, комунікуватимете із лідерами та будете відкритими у вас з’являться нові можливості», - переконаний Георгій Федорук, радник із регіонального розвитку Житомирського ЦРМС.

Фахівцям громади детально роз’яснили нюанси становлення та організацію систем управління новоствореної громади, формування організаційно-штатної структури ОМС, вирішення кадрових питань, а також формування місцевого економічного розвитку.

«Повноваження та ресурси зростуть, за ними зросте і відповідальність. Тому наші рішення мають бути продуманими та чіткими. Такі семінари дозволяють освоїти новий досвід інших громад, які вже проходили цей етап», - вважає Сергій Мельник, сільський голова Карповецької сільської ради.

Такі навчання Житомирський ЦРМС організовує для команд новостворених ОТГ, які чекають на призначення перших виборів.Нагадаємо, що команди Гришківецької та Вчорайшенської ОТГ вже пройшли навчання.

14.09.2018 - 10:27 | Переглядів: 8603
Команда Вільшанської ОТГ готується до роботи із новими повноваженнями

Приєднані зображення:

Область:

Житомирська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 жовтня 2024

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини для участі у проєкті з визначення пріоритетів у відновленні

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини...

Асоціація міст України спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) оголошують конкурсний відбір для...

17 жовтня 2024

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили дієві підходи до взаємодії з бізнесом і жителями

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили...

10-11 жовтня медіа ШоТам за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» об’єднало понад 100 голів громад та їхніх заступників з...

17 жовтня 2024

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Затверджено зміни до Переліку територій, на...

Наказом Мінреінтеграції від 16 вересня 2024 року №293 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися)...

17 жовтня 2024

Президент підписав Закон «Про публічні консультації»

Президент підписав Закон «Про публічні...

  Президент підписав Закон України «Про публічні консультації» (законопроєкт №4254). Як повідомлялося, Закон...