Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов та голова Офісу Ради Європи в Україні нагородили працівників ЗМІ, які у своїх друкованих, онлайн, відео та радіо роботах розповіли найкращі історії успіху громад. Автори, які стали переможцями конкурсу у відповідних номінаціях, нагороджені преміями: 1 місце – 7 тис. грн, 2 місце – 5 тис. грн, 3 місце – 3 тис. грн у кожній з номінацій.
Сергій Чернов подякував журналістам за те, що своїми розповідями про досягнення громад вони долучаються до важливої справи формування бази кращих практик розвитку місцевого самоврядування регіону.
Він зазначив, що обласний конкурс журналістських робіт базується на методології Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» і другий рік його проведення в Харківській області позначився приростом учасників, урізноманітненням зроблених акцентів та глибшим опрацюванням теми. До розгляду членів журі на цьогорічний конкурс надійшло 98 робіт від 85 учасників.Третина конкурсних робіт присвячена кращим практикам громад області та органів місцевого самоврядування, кожен п'ятий поданий на конкурс матеріал висвітлює питання об'єднання територіальних громад області.
Разом з Офісом Ради Європи в Україні маємо намір сприяти поширенню цієї ініціативи. Конкурс вже впроваджується у Вінницькій, Донецькій та Хмельницькій областях. Щойно він розпочався у Чернігівській області. Впевнені, що інші області також приєднаються до цієї ініціативи і це стане національним потужним медіа проектом на підтримку децентралізації. «Зараз саме завдячуючи засобам масової інформації ми можемо розповісти про кращі практики та досягнення громад, про мету реформи місцевого самоврядування та її результати»,– сказав голова Харківської обласної ради.
«Рада Європа була залучена до процесу реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади від самого початку. Ми на постійній основі надаємо органам влади України та усім зацікавленим сторонам інформацію та рекомендації щодо необхідних стандартів впровадження реформи.Вважаємо, що реформа місцевого самоврядування в Україні – дійсно успішна. Нам приємно допомагати у її реалізації», – звернувся до переможців Голова Офісу Ради Європи в Україні пан Мортен Енберг.
«Коли проходять реформи в країні, особливо такі масштабні як децентралізація, потрібно, щоб населення розуміло, про що йдеться. Журналісти в цьому сенсі грають важливу роль. Вони - мультиплікатори інформації для населення. Саме тому необхідно, щоб вони були більш обізнані в суті цієї реформи», - акцентував пан МортенЕнберг. - А завдяки конкурсу «Історії успіху громад» обласна рада дає можливість мешканцям області знати більше про реформу: що їм від неї очікувати, які права і обов’язки у них є. Такі конкурси є дуже важливими та потрібними на обласному рівні».
Більше про церемонію нагородження можна дізнатися у статті «Одним фронтом – для успіху громад» газети Слобідський край (www.slk.kh.ua).
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Харківська областьДжерело:
Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні»
26 грудня 2024
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...
Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...
26 грудня 2024
Як Вертіївська громада обʼєдналася з навколишніми, щоби надавати послуги ІРЦ
Як Вертіївська громада обʼєдналася з...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) 2021 року, з реформою децентралізації постало питання: чи...
26 грудня 2024
У 2025 році громади отримають понад 14 млрд грн на освіту - інфографіка
У 2025 році громади отримають понад 14 млрд грн...
У наступному році на освіту буде спрямовано 14,31 млрд грн, що на 20% більше, порівняно з 2024 роком. Експерти...
26 грудня 2024
Вакансія. Консультант/ка з оцінки потреб та удосконалення послуг місцевого самоврядування
Вакансія. Консультант/ка з оцінки потреб та...
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) відкрила вакансію на посаду...