Майже половина об’єднаних громад Черкащини одночасно отримала землю

6 червня, синхронно зі всіма областями України, Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам землі сільськогосподарського призначення державної власності. Майже половина усіх ОТГ регіону – 12 громад – отримала 1457 ділянок загальною площею 15 167 гектарів.   У цей день Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, організував прес-тур для місцевих журналістів, що отримали можливість  поспілкуватися з головами громад і мешканцями ОТГ, які роками чекали на землю.

Цього дня землю було передано Білозірській і Степанківській ОТГ (Черкаського району), Ліплявській (Канівського району), Бузівській (Жашківського району),  Моринській і Стеблівській (Корсунь-Шевченківського району), Михайлівській (Кам’янського району), Мокрокалигірській (Катеринопільського району), Буцькій (Маньківського району), Тальнівській, Жашківській ОТГ і Ротмистрівській ОТГ (Смілянського району). Найбільше землі отримала у розпорядження Стеблівська ОТГ – більше 3000  гектарів.  Ще 12 громадам земельні ділянки буде передано до кінця року, відповідно до розробленого Держгеокадастром плана-графіка. Підставою для передачі громадам земель сільгосппризначення державної власності в комунальну власність є розпорядження КМУ від 31.01.2018 р.

За словами голів ОТГ, цього дня у громадах з нетерпінням чекали уже давно.

- У нас багато АТОвців, що хочуть отримати землю, особливо, ті з них, що займаються тваринництвом. Є вчителі і лікарі, які також чекають на землю, - констатує голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко.

- Спершу ми плануємо провести інвентаризацію отриманих земель. Насамперед, забезпечимо землею АТОвців, решту – здаватимемо в оренду, - зазначив  голова Бузівської ОТГ Олександр Фуркало.

За словами голови Білозірської ОТГ Володимира Міцука, уже сьогодні у громади є інвестор, готовий встановити на великій земельній ділянці комплекс сонячних батарей. Є задуми передати інвесторам землю для вирощування ягід.

- Про отримання землі ми фактично мріємо уже три роки, - констатує виконавчий директор сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Новатор-2018» Юрій Стоянов. – Земля потрібна нам для випасання худоби та заготівлі трави на зиму. Уже сьогодні у нас є багато планів розвитку молочного виробництва, зокрема – виготовлення сирів.

За словами Анатолія Рудя, голови кооперативу, що діє у Степанківській громаді, для утримання 1 корови сьогодні необхідно мати під випас або покіс принаймні 1 га землі. І якщо раніше люди змушені були брати цю землю в оренду – і не знати, що з нею буде далі, то тепер впевненість у завтрашньому дні стимулює до тваринництва все більше людей.

07.06.2018 - 14:50 | Переглядів: 9335
Майже половина об’єднаних громад Черкащини одночасно отримала землю

Приєднані зображення:

Область:

Черкаська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024