Маємо 1375 перспективних центрів спроможних ОТГ, - Зубко
В Україні згідно перспективних планів маємо 1375 проектних центрів спроможних ОТГ. Малі міста, які мають свої особливості, сьогодні повинні рухатись у напрямку об’єднання у громади, адже саме це відкриває їм можливості для розвитку. Це питання повноважень, фінансів, ресурсів, а головне – перспектив. Про це на ХІІІ Конференції малих міст України сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.
Він зазначив, що маршрутна карта щодо подальшого просування реформи децентралізації на місцевому рівні включає два блоки завдань.
«По-перше, подальше об’єднання громад. Вже є 731 ОТГ, але залишається 130 районів без жодної громади. Завдання – заповнити цю «білу пляму», активізувавши процес об’єднання, приєднання до вже створених ОТГ та приєднання до міст обласного значення. Друге завдання - реалізація пріоритетних проектів, які спрямовані на єдину мету – підвищення якості послуг і розвиток людського потенціалу. Це створення сучасних ЦНАПів, Нового освітнього простору, Центрів безпеки громадян, сучасних амбулаторій, дитячих садочків та інфраструктури. Якщо говорити про ЦНАПи, це мінімальний стандарт з надання від 60 послуг до 300. Щодо опорної школи – вона має мати відповідну інфраструктуру з наданням обов’язкових загально-освітніх послуг та позашкільних. Первинна медицина у сільській місцевості – це в першу чергу впровадження телемедицини, можливість спілкування сімейного лікаря з фахівцями районного рівня і великих міст. Сьогодні на перше місце виходять безпекові функції. Тому відкриття Центрів безпеки в громадах, які об’єднують як рятувальну службу, патрульну, а також залучають можливості екстреної медицини в цих центрах. Це той план, який ми будемо впроваджувати наступні три роки», - зазначив Геннадій Зубко.
Він наголосив, що для реалізації цих проектів є потужна державна підтримка за різними напрямками: 5 млрд грн – субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій; 6 млрд грн – Державний фонд регіонального розвитку; 1,9 млрд грн – субвенція на формування інфраструктури ОТГ; 5 млрд грн – субвенція на розвиток медицини у сільській місцевості; 11,5 млрд грн– кошти на місцеві дороги та інші державні програми.
«Тож потрібно шукати інструменти для впровадження стратегій розвитку малих міст. Крім того, на часі – розробка Стратегії розвитку малих міст України. І це завдання для Асоціації у співпраці з іншими профільними асоціаціями, Мінрегіоном, міжнародними партнерами. Адже наша мета і мета реформи – аби сильними були абсолютно всі громади і міста, а не лише великі», - зазначив Геннадій Зубко.

Поділитися новиною:
14 квітня 2025
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE формує нову якість взаємодії громад і влади в Україні
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE...
Навіть у час війни Україна створює найвищі стандарти громадської участі — саме цей меседж став лейтмотивом форуму у...
14 квітня 2025
Замість листів співчуття - справжня допомога: Білозерська громада в проєкті «Пліч-о-пліч»
Замість листів співчуття - справжня допомога:...
Начальник Білозерської селищної військової адміністрації Ігор Острівний розповів про життя на Херсонщині під...
11 квітня 2025
Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн додаткової дотації за I квартал 2025
Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн...
11 квітня Кабінет Міністрів України розподілив додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам за І квартал...
11 квітня 2025
Уряд виділив майже 500 млн грн на обладнання академічних ліцеїв - як подати заявку (+інфографіка)
Уряд виділив майже 500 млн грн на обладнання...
З 8 до 18 квітня 2025 року Міністерство освіти і науки України приймає заявки на отримання освітньої субвенції в...